بیماری های مغز و اعصاب در کودکان

بیماری های مغز و اعصاب, بیماری های مغز و اعصاب در کودکان
بیماری های مغز و اعصاب

اختلال عصبی یک بیماری مربوط به سیستم عصبی است. سیستم عصبی شامل مغز، نخاع و اعصاب می شود. بسته به نوع آسیب و اختلال عصبی، کودک مبتلا به اختلال عصبی ممکن است در حرکت، گفتار، تفکر، دیدن یا شنیدن مشکل داشته باشد. برخی اختلالات و بیماری های عصبی موروثی هستند و از والدین به کودکان می رسند، برخی دیگر در حین بارداری، هنگام تولد یا هنگام رشد کودک بروز می کنند. اختلالات عصبی رایج در دوران کودکی عبارتند از اختلال بیش فعالی و کمبود توجه، اوتیسم، فلج مغزی و آسیب مغزی تروماتیک.

نشانه های بیماری های مغز و اعصاب

نشانه های اختلالات عصبی در کودکان به نوع بیماری و اختلال بستگی دارد. یکی از مهم ترین و رایج ترین اختلالات در بین کودکان اختلال بیش فعالی و نقص توجه یا ADHD است. کودک مبتلا به ADHD در تمرکز و توجه دچار مشکل بوده و بیقرار است.

از طرف دیگر انجام فعالیت های تکراری، محدودیت علائق و اختلال در مهارت های اجتماعی و ارتباطی از علائم اوتیسم هستند. کودکان مبتلا به اوتیسم معمولا در تعاملات اجتماعی، بازی های نمایشی، ارتباطات کلامی و غیر کلامی و برقراری تماس چشمی با مشکل مواجه می شوند.

فلج مغزی گروهی از اختلالات است که بر اثر آسیب بخش هایی از مغز بروز می کند که بر روی حرکت های بدن و تن عضلانی تاثیر می گذارند. کودکان مبتلا به فلج مغزی ممکن است در راه رفتن، خوردن، عوض کردن لباس ها یا انجام دیگر فعالیت های روزمره دچار مشکل شوند.

آسیب مغزی تروماتیک یا TBI زمانی رخ می دهد که یک نیروی خارجی به مغز آسیب می رساند. علائم TBI بسته به شدت و محل آسیب دیدگی متفاوت خواهند بود و معمولا این علائم عبارتند از مشکل در حرکت، مشکل در فکر کردن، تکلم، دیدن یا شنیدن.

علت بروز بیماری های مغز و اعصاب در کودکان چیست؟

همانطور که توسط موسسه ملی اختلالات عصبی و سکته مغزی گزارش شده است، علل اختلالات عصبی در کودکان متفاوت است. فلج مغزی و آسیب مغزی تروماتیک بر اثر وارد شدن ضربه به مغز بروز می کنند. محققان معتقدند ترکیبی از عوامل ژنتیکی و محیطی باعث بیش فعالی و اوتیسم می شوند و همچنان در حال بررسی مکانیسم هایی که باعث بروز این اختلالات می شوند، هستند.

بیماری های مغز و اعصاب, بیماری های مغز و اعصاب در کودکان
بیماری های مغز و اعصاب

شروع بیماری های مغز و اعصاب

سن شروع این بیماری ها ممکن است متفاوت باشد. فلج مغزی در رحم، در حین زایمان یا در اوایل دوران کودکی شروع می شود. اوتیسم معمولا قبل از سن 3 سالگی ظاهر می شود. لازمه تشخیص بیش فعالی این است که علائم آن تا قبل از 7 سالگی مشاهده شوند. اما بیشترین تعداد ضربه های مغزی تروماتیک در بین نوجوانان و جوانان رخ می دهد.

طبق پژوهشی که در سال 2007 در مورد بیماری های مغز و اعصاب انجام شد، مشخص شد که از هر هزار کودک 2 مورد به اوتیسم مبتلا هستند. در مورد بیش فعالی 34 مورد از هر هزار کودک به آن مبتلا هستند و حدود 475 هزار ضربه مغزی در هر سال در بین کودکان 0 تا 14 سال اتفاق می افتد.

درمان بیماری های مغز و اعصاب

درمان بیماری های مغز و اعصاب بسته به نوع و شدت بیماری متفاوت خواهد بود. درمان بیماری شامل مصرف دارو، جراحی، فیزیوتراپی، گفتار درمانی و روان درمانی می باشد.

در ادامه مهم ترین و رایج ترین بیماری های مغز و اعصاب را در بین کودکان برای شما معرفی می کنیم و می توانید با کلیک بر روی هر بیماری اطلاعات دقیق تری در رابطه با آن به دست آورید:

 

[toggle title=”گروه پزشکان جایروس را به خاطر بسپارید!” state=”open” ]ما بهترین ها را در ایران به شما معرفی می کنیم. سایت جایروس اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی مغز و اعصاب و روان در کشور فعالیت علمی و تحقیقاتی می کند. گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغزو اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی به شما کمک می کنند. همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما  از متخصص مورد نظر خود نوبت بگیرید. اما چرا برای درمان گروه پزشکان جایروس را انتخاب می کنید؟ زیرا:

  • پزشکان ما با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که اقدامات اضافی تشخیصی و درمانی انجام نمی شوند و در نتیجه هزینه های دریافتی در این مرکز از مراکز مشابه بسیار ارزان تر است.
  • متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر طبابت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی هستند. اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند.
  • خدماتی که توسط گروه پزشکان جایروس به شما ارائه می شود جامع و کامل است و معمولا شمارا از نیاز به مراجعه به مراکز متعدد و متفرقه بی نیاز می کند.
  • آخرین مرکزی که برای به دست آوردن سلامت مراجعه خواهید کرد، دپارتمان های گروه پزشکان جایروس خواهد بود؛ مطمئن باشید سلامت خود را به دست خواهید آورد.
  • در امر اطلاع رسانی تمام تلاش خود را می کنیم تا اطلاعاتی کامل و دقیق به شما ارائه دهیم.

در ادامه بهتر است بدانید گروه پزشکان جایروس برای اطلاع رسانی تنها به این سایت بسنده نکرده است. مجموعه سایت های ما در تمام زمینه ها فعال هستند و به سوالات پزشکی شما پاسخ می دهند.

مجموعه سایت های ما (علاوه بر سایت جایروس) عبارتند از:

www.sabzosalem.com (مرجع بزرگ و رایگان اطلاعات پزشکی کشور مجهز به سیستم های ویزیت مجازی، تست های سلامت، داروشناسی، دانشنامه بیماری ها و هزاران صفحه اطلاعات پزشکی رایگان)

www.zibaan.ir (مرجع اطلاعات زیبایی و پوست کشور با معرفی برترین مراکز پوست و لیزر در کشور)

اجازه بدهید بهترین ها برایتان اتفاق بیفتد. تصمیم با خود شماست.[/toggle]

[toggle title=”تیم تحقیقاتی نگارنده این مقاله” state=”open” ]

بیماری های مغز و اعصاب, بیماری های مغز و اعصاب در کودکان

دکتر مصطفی امیری
متخصص مغز و اعصاب، فلوشیپ اختلالات خواب

بیماری های مغز و اعصاب, بیماری های مغز و اعصاب در کودکان

دکتر زهرا وهابی

متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

و 

 

بیماری های مغز و اعصاب, بیماری های مغز و اعصاب در کودکان

دکتر فردوس نظری

متخصص بیماری مغز، اعصاب و عضلات

 

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x