سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

کدام میوه ها بیشترین قند را دارند؟

میوه
میوه

نکته ای که تقریبا همه در امر تغذیه با آن موافق هستند، کم مصرف کردن قند است. میوه ها سرشار از آب، فیبر و ویتامین های مختلف هستند، به همین دلیل مصرف میوه ها بهتر از خوردن دیگر مواد غذایی حاوی قند است. حتی افرادی که در صدد کاهش وزن یا کم کردن میزان قند خود هستند، مصرف برخی میوه ها را که حاوی قند زیادی هستند، محدود می کنند.

در ادامه این مقاله به ترتیب به میوه هایی اشاره می کنیم که دارای بیشتری مقدار قند هستند.

انبه

این میوه برای بدن شما بسیار مفید است و حاوی فیبر و دیگر مواد مغذی مورد نیاز است. اما این میوه حاوی مقدار زیادی قند طبیعی است. یک انبه حاوی 45 گرم قند است و اگر در حال کنترل وزن خود هستید یا میزان قند مصرفی برایتان مهم است، انبه میوه مناسبی برایتان نیست. می توانید دو برش کوچک از انبه را در روز بخورید.

انگور

یک پیمانه انگور حاوی 23 گرم قند است. خوردن مقدار زیادی از این میوه نیز به راحتی انجام می شود. بنابراین در خوردن انگور هم احتیاط کنید.

گیلاس

گیلاس یک میوه شیرین است که یک پیمانه از آن حاوی 18 گرم قند است. بنابراین قبل از شستن این میوه و آماده کردن آن برای خوردن میزان آن را با دقت بیشتری انتخاب کنید.

گلابی

یک گلابی متوسط حاوی 17 گرم قند است. اگر سعی دارید ااز مصرف قند زیاد جلوگیری کنید، بهتر است چند قطعه گلابی را با ماست یا با کمی سالاد مصرف کنید. ماست مورد استفاده تان نیز ترجیحا ماست کم چرب باشد.

هنداونه

یک قاچ متوسط از این میوه تابستانی حاوی 17 گرم قند است. هندوانه حاوی مقدار زیادی آب است و سرشار از یک ماده معدنی به نام الکترولیت است که بدن پس از قرار گرفتن در معرض نور خورشید برای شارژ شدن به آن نیاز دارد. اما با توجه به میزان قند این میوه توصیه می شود یک یا دو قطعه بیشتر از این میوه نخورید.

انجیر

دو انجیر با اندازه متوسط حاوی 16 گرم قند هستند. توصیه می شود در خوردن این میوه نیز احتیاط کافی داشته باشید.

موز

یک موز متوسط حاوی 14 گرم قند است. اگر این میزان قند برایتان زیاد است، بهتر است نصف یک موز را بخورید و یا نصف این میوه را با یک میوه دیگر ترکیب کرده و مصرف کنید.

لزوما همه میوه ها حاوی قند نیستند. بعضی از میوه ها قند کمتری دارند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

آووکادو

بله، آووکادو جز میوهایی است که حاوی تنها نیم گرم قند است. می توانید از این میوه به مقدار زیاد در سالاد و یا همراه با غذا مصرف کنید. این میوه حاوی مقدار کمی قند و مقدار زیادی کالری است، بنابراین یک میوه خوب برای مصرف روزانه محسوب می شود.

تمشک

یک پیمانه تمشک حاوی 8 گرم فیبر و تنها 5 گرم قند است. فیبر به هضم غذا کمک می کند و باعث می شود با میزان کالری کمتر زودتر احسس سیری داشته باشید.

طالبی

این میوه دارای طعم لذیذی است که یک قاچ متوسط از آن حاوی تنها 5 گرم قند و 23 کالری است.

پاپایا

این میوه بسیار مناسب برای لیست خریدتان است. نیمی از یک پاپایا با اندازه کوچک حاوی 6 گرم قند است. نصف یک پاپایای کوچک برای خوردن کافیست و کاملا باعث سیر شدن شما می شود.

توت فرنگی

یک پیمانه توت فرنگی حاوی تنها 7 گرم قند است. توت فرنگی را می توانید به سالاد خود اضافه کنید.

منبع

نگارنده سمیه محمدی


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

error: