کدام میوه ها بیشترین قند را دارند؟

میوه
.jpg - کدام میوه ها بیشترین قند را دارند؟
میوه

نکته ای که تقریبا همه در امر تغذیه با آن موافق هستند، کم مصرف کردن قند است. میوه ها سرشار از آب، فیبر و ویتامین های مختلف هستند، به همین دلیل مصرف میوه ها بهتر از خوردن دیگر مواد غذایی حاوی قند است. حتی افرادی که در صدد کاهش وزن یا کم کردن میزان قند خود هستند، مصرف برخی میوه ها را که حاوی قند زیادی هستند، محدود می کنند.

در ادامه این مقاله به ترتیب به میوه هایی اشاره می کنیم که دارای بیشتری مقدار قند هستند.

انبه

این میوه برای بدن شما بسیار مفید است و حاوی فیبر و دیگر مواد مغذی مورد نیاز است. اما این میوه حاوی مقدار زیادی قند طبیعی است. یک انبه حاوی 45 گرم قند است و اگر در حال کنترل وزن خود هستید یا میزان قند مصرفی برایتان مهم است، انبه میوه مناسبی برایتان نیست. می توانید دو برش کوچک از انبه را در روز بخورید.

 

شماره تماس های اصلی پزشکان جایروس برای نوبت گیری سریعتر

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

واحد انجام تست خواب 02122639401

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122636863

واحد مشاوره و روانشناسی  22648627_021

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166038295

انگور

یک پیمانه انگور حاوی 23 گرم قند است. خوردن مقدار زیادی از این میوه نیز به راحتی انجام می شود. بنابراین در خوردن انگور هم احتیاط کنید.

.jpg - کدام میوه ها بیشترین قند را دارند؟

گیلاس

گیلاس یک میوه شیرین است که یک پیمانه از آن حاوی 18 گرم قند است. بنابراین قبل از شستن این میوه و آماده کردن آن برای خوردن میزان آن را با دقت بیشتری انتخاب کنید.

گلابی

یک گلابی متوسط حاوی 17 گرم قند است. اگر سعی دارید ااز مصرف قند زیاد جلوگیری کنید، بهتر است چند قطعه گلابی را با ماست یا با کمی سالاد مصرف کنید. ماست مورد استفاده تان نیز ترجیحا ماست کم چرب باشد.

هنداونه

یک قاچ متوسط از این میوه تابستانی حاوی 17 گرم قند است. هندوانه حاوی مقدار زیادی آب است و سرشار از یک ماده معدنی به نام الکترولیت است که بدن پس از قرار گرفتن در معرض نور خورشید برای شارژ شدن به آن نیاز دارد. اما با توجه به میزان قند این میوه توصیه می شود یک یا دو قطعه بیشتر از این میوه نخورید.

انجیر

دو انجیر با اندازه متوسط حاوی 16 گرم قند هستند. توصیه می شود در خوردن این میوه نیز احتیاط کافی داشته باشید.

.jpg - کدام میوه ها بیشترین قند را دارند؟

موز

یک موز متوسط حاوی 14 گرم قند است. اگر این میزان قند برایتان زیاد است، بهتر است نصف یک موز را بخورید و یا نصف این میوه را با یک میوه دیگر ترکیب کرده و مصرف کنید.

لزوما همه میوه ها حاوی قند نیستند. بعضی از میوه ها قند کمتری دارند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

آووکادو

بله، آووکادو جز میوهایی است که حاوی تنها نیم گرم قند است. می توانید از این میوه به مقدار زیاد در سالاد و یا همراه با غذا مصرف کنید. این میوه حاوی مقدار کمی قند و مقدار زیادی کالری است، بنابراین یک میوه خوب برای مصرف روزانه محسوب می شود.

تمشک

یک پیمانه تمشک حاوی 8 گرم فیبر و تنها 5 گرم قند است. فیبر به هضم غذا کمک می کند و باعث می شود با میزان کالری کمتر زودتر احسس سیری داشته باشید.

طالبی

این میوه دارای طعم لذیذی است که یک قاچ متوسط از آن حاوی تنها 5 گرم قند و 23 کالری است.

پاپایا

این میوه بسیار مناسب برای لیست خریدتان است. نیمی از یک پاپایا با اندازه کوچک حاوی 6 گرم قند است. نصف یک پاپایای کوچک برای خوردن کافیست و کاملا باعث سیر شدن شما می شود.

.jpg - کدام میوه ها بیشترین قند را دارند؟

توت فرنگی

یک پیمانه توت فرنگی حاوی تنها 7 گرم قند است. توت فرنگی را می توانید به سالاد خود اضافه کنید.

منبع

نگارنده سمیه محمدی


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - کدام میوه ها بیشترین قند را دارند؟

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است
شماره تماس های اصلی پزشکان جایروس برای نوبت گیری سریعتر

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

واحد انجام تست خواب 02122639401

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122636863

واحد مشاوره و روانشناسی  22648627_021

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166038295

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

error: