پرمویی یا هیرسوتیسم

علل

در زمان بلوغ، تخمدان یک دختر شروع به تولید ترکیبی از هورمونهای جنسی مردانه و زنانه می کند و این امر سبب می شود در نقاط خاصی از بدن  مثل زیر بغل و اطراف آلت تناسلی  موها شروع به رشد کنند. رویش غیرطبیعی موهای زائد در زنان (هیرسوتیسم) از میزان بالای آندروژنها و یا حساسیت افزایش یافته فولیکول های مو به این هورمون ها منتج می شود .
در حدود نیمی از زنان دچار هیرسوتیسم خفیف ، سطوح بالایی از آندروژن را در بدنشان دارند . غالباً هیرسوتیسم شدید به دلیل سطوح بالای آندروژن می باشد .

هیرسوتیسم می تواند بنا به دلایل زیر ایجاد شود:

–          سندرم تخمدان پلی کیستیک . این سندرم معمول از عدم تعادل در هورمون های جنسی ناشی می شود و منتج به قاعدگی های نامنظم ، چاقی ، ناباروری و وجود کیست هایی در تخمدانها می گردد.

–         سندرم کوشینگ . سندرم کوشینگ، زمانی که بدن در معرض افزایش مقدار بالای هورمون کورتیزول باشد اتفاق می افتد .کورتیزول هورمون استروئیدی است که در پاسخ به استرس ترشح می شود. این سندرم زمانی ایجاد میشود که غدد آدرنال – غدد مترشحه هورمون که درست دربالای کلیه ها قرار دارند- مقادیر زیادی کورتیزول بسازند و یا می تواند از مصرف داروهایی مثل پردنیزولون (prednisone) در طی یک دوره زمانی طولانی رخ دهد.

 

–          هیپرپلازی مادرزادی غده آدرنال (Congenital adrenal hyperplasia): این بیماری ارثی به دلیل افزایش تولید غیر طبیعی هورمون های استروئیدی مانند کورتیزول و آندروژن توسط غدد آدرنال توصیف می شود.

–          تومورها . به ندرت هیرسوتیسم می تواند به دلیل تومور ترشحی آندروژن در تخمدان ها و یا غدد آدرنال باشد .

 

–         برخی داروها . یکسری از داروها منجر به هیرسوتیسم می شوند . یکی از این داروها دانازول است که به منظور درمان اندومتریوز تجویز می شود .

برخی اوقات ، علت قابل شناسایی وجود ندارد . نمی کند، بدین معنا که هیچ دلیل قابل شناسایی برای نارسایی آنها وجود ندارد . چنین حالتی بیشتر در جمعیت های نژادی خاص مانند زنان مدیترانه ای، خاورمیانه و جنوب آسیا بیشتر دیده می شود .

 

در ادامه: فاکتورهای خطر زا


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *