کلینیک اوتیسم | بازی درمانی کودکان مبتلا به اتیسم | مشاور اوتیسم

Occupational_Therapy_2_640x357-e1412064180970

کودکان مبتلا به اوتیسم می توانند از روش های درمانی مختلفی بهره مند شوند.تحلیل کاربردی رفتار یک رویکرد مبتنی بر شواهد است که هدفش رشد و پیشرفت کودکان مبتلا به اوتیسم است.

علاوه بر آن بسیاری از روشهای بازی محور می توانند برای کودکان اوتیسمی مفید باشند.

.
هنگامی که یک بزرگسال، والدین یا یک متخصص آموزش دیده، نقش خاصی در مداخلات بازی محور با کودکان اوتیسمی دارد، کودکان می توانند بهبود در بسیاری مهارت ها از جمله ارتباط با دیگران، توجه مشترک، بازی با همسالان و مهارت های فیزیکی و حرکتی را تجربه کنند، نیاز ها و خواسته هایشان را به روش درست بخواهند و بسیاری موارد دیگر.

1431598138311
کودکان مبتلا به اوتیسم در علایم بسیار تفاوت دارند. با این حال، بسیاری از کودکان اوتیسمی رفتاری مشترک دارند که ممکن است به همه چیز به یک روش خاص نیاز داشته باشند.

ممکن است رفتار هیجانی خاصی داشته باشند که در همه آنها مشترک است و برخوردهای تکراری برای آرام کردن آنها به منظور برآوردن نیاز های حسی و یا اهداف دیگر وجود دارد. بازی می تواند در نیازهای احساسی مفید باشد، آنها امنیت و آرامش را حس می کنند و می توانند رفتار هیجانی را کاهش دهند.

چند راهنمایی برای انجام بازی درمانی برای کودکان اوتیسمی:

• جایی که آنها هستند،باشید. سعی کنید زیاد آنان را مجبور به ترک منطقه امن نکنید. گام های کودکانه بهترین راه برای افزایش پیشرفت بلند مدت است.
• کاری که دارند انجام می دهند را منعکس کنید. از اعمال کودک تقلید کنید.
• اعمال کوچکی برای گسترش بازی انجام دهید. به طور مثال، اگر آنها با حیوانات مزرعه در حال بازی هستند، یک حیوان را انتخاب کنید و او را وادار به انجام کار جدیدی کنید.
• اگر فکر کودک با دست زدن کسی به اسباب بازی هایش خراب می شود، آهسته و پیوسته میزان عکس العمل خود را،شامل گرفتن چیزها از او، افزایش دهید.
• در مورد فعالیت هایشان اظهار نظرکنید حتی اگر گفتگو را ادامه ندهند.
• سعی کنید در حد توانتان به آنها وعده دهید، تا آنها بتوانند به طور مثبت با شما اخت شوند.
• شوخ و هیجان انگیز باشید و با کودک با علاقه مندی رفتار کنید.

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
2 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
رستگاری

با سلام من دختری هفت ساله دارم که از حدودیک سال پیش دچار اختلال در خواب شده ودر خواب صحبت میکند.دربعضی موارد با وحشت از خواب می پرد.بعضی وقت ها درخواب جیغ کشیده وبیدار میشود.ومیگوید خواب ترسناک دیده است.وبه همین خاطر روزها خواب آلود است .ودر بعض وقتها در سرکلاس درس می خوابد.پیش متخصص مغز واعصاب بردم.ایشان بعد از گرفتن MRI و نوار مغزی ، داروی خواب آور دادن وگفتن اگر در شب خواب خوب داشته باشد مشکل حل می شود.اما نشد وایشان دارو را قوی تر کردند .وباز هم تغییری ایجاد نشد.ومی خواستن دارو را قویتر کنند. که ما… Read more »

سلام بهتر است تست خواب گرفته شده تا بررسی دقیق انجام شود . جهت تست خواب با شعبه شریعتی واحد مغزو اعصاب تماس حاصل فرمایید.

2
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x