نوروفیدبک چیست؟

در نوروفیدبک امواج مغزی، توسط يك جفت الكترود روي سر و يك يا دو اکترود روي لوب  شنيداري قرار داده می شود و به دستگاه منتقل می شود. کودک جلوی مانیتور نشسته و سعی می کند یک بازی ساده را( بدون استفاده از دست) هدایت کند. بدین ترتیب در صورتی که الگوی موج مغزی فرد مناسب باشد بازی پیش می رود(مثلا یک قایق جلو می رود) که پیش رفتن بازی به منزله ارائه پاداش به الگوی مناسب تولید شده است. در صورتی که الگوی امواج مغزی از حالت مناسب خارج شود، قایق می ایستد. یعنی اگر کودک بجنبد، فریاد بزند و یا چشمانش را بیش از حد به هم بزند، بازی ارائه پاداش ها را متوقف می کند. هنگامی که کودک به جمع آوری امتیاز علاقمند شده و برای کسب آن دست به رقابت می زند، بدست آوردن امتیاز نیز تبدیل به یک تقویت کننده ثانویه می شود و این امر انگیزش را بالا می برد. از طريق جستجو در صفحه نمايش و گوش دادن به صداها، فرد بازخوردي از توجه كردن به فعاليت موج مغزي اش دريافت مي كند. پس از مدت زماني او ياد مي گيرد كه درست هنگامي كه تمركز مي كند يا زماني كه مي خوابد، چه احساسي دارد. با تمرين غالبا به شكل بازي فرد ياد مي گيرد كه چگونه حركت و توجهش را متمركز كند. پس از چندين جلسه آموزش اكثرا ياد مي گيرند علائمشان را كنترل كنند. آنها توجهشان را به راحتي حفظ و تغيير مي دهندو شروع به پيشرفتهايي در حوزه هایی مثل: خواندن، نوشتن، و مهارتهاي اجتماعي مي كنند.

تعداد جلسات آموزشی نوروفيدبك:

تعداد جلسات آموزشی ، 40-30 جلسه طول مي كشد، كه به شدت اختلال و علائم ديگري كه همراه آن هستند،‌ بستگي دارد.تعداد جلسات باید در حدی باشد که درمان تکمیل شود. هرچه درمان بیشتر ادامه داده شود تاثیرات آن پایدارتر خواهد ماند و تغییرات به وجود آمده در مغز حک خواهد شد و بصورت عادت در خواهد امد. مدت طول جلسات معمولاً 30-45 دقیقه می باشد و آموزش کلی در 4-6 ماه کامل می شود. حداقل 2 تا 3 جلسه در هفته توصیه می شود. نوع مشکل مراجع در فاصله ی بین جلسات نقش مهمی دارد.

معمولا كمتر اتفاق مي افتد كه در 10 جلسه اول بهبود حاصل شود و نگهداشتن انگيزه و تعهد فرد براي اينكه طول زماني مورد لزوم را طي كند، مشكل است. با اين حال از جلسه دهم،‌اغلب اوقات تغييرات ظريف اما قدرتمند ایجاد می شود.

نوروفیدبک

نحوه ی قطع روند درمان با  نوروفيدبك:

برای قطع درمان باید به تدریج فاصله ی بین جلسات را زیاد کرد. ابتدا دوهفته یک بار و در صورتی که بهبودی ادامه پیدا کرد ماهی یک بار.


اگر به دنبالی راهی برای افزایش هوش و حافظه و بهبود عملکرد مغزتان هستید، دوره تقویت هوش و تقویت حافظه دکتر مصطفی امیری را از دست ندهید.

تقویت هوش


 

 

مزیت های  نوروفيدبك :

کودکان را به شیوه ای طبیعی و ایمن برای خودتنظیمی آموزش می دهد، کودکان را برای سازگاری خودکار با اقتضائات و شرایط متغیر آموزش می دهد، کودکان را از نظارت حرفه ای مستمر رهایی میبخشد، می تواند به موثرتر شدن سایر درمان ها کمک کند.

 

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)