عشق و تمایلات جنسی در کودکی آموخته می شوند

فایل صوتی این مقاله به همراه توضیحات تکمیلی:

خاستگاه صمیمیت، عشق و تمایلات جنسی

اوایل کودکی

از دیدگاه تحلیل رفتار، ریشه های اهمیت عشق و صمیمیت در انسان ها در این حقیقت است که، همان طور که در بسیاری حیوانات دیگر وجود دارد، انسان نیز در هنگام تولد ناتوان است و بنابراین از نظر تکاملی مستعد جستجوی حمایت بیولوژیکی از یک مراقب نخستین، که معمولا مادر است، می باشد. بنابراین از دیدگاه تحلیل رفتار، مراقب منبع اصلی تعدادی از تقویت کننده های اولیه، شامل غذا، ملایمت، و تحریک است. از دیدگاه رفتاری، حقیقت این است که مراقب این تقویت کننده ها را فراهم می کند بدین معنی که مراقب تبدیل به یک تقویت کننده ی شرطی(ثانویه) شده، و در نتیجه، به دست آوردن نزدیکی به مراقب به خودی خود برای کودک تبدیل به هدف می شود.

این احتمال وجود دارد که زمینه ای برای ایجاد پیوند با مراقب نیز در کودک به عنوان میراث مهمی از فرآیند تکاملی وجود داشته باشد. میزان اتصال این پیوند در مقابل یادگیری از طریق فرآیندهای تقویتی یک سوال تجربی است. در هر صورت، نوزاد به سرعت چهره ی مراقب را از دیگر چهره ها و همچنین حالت های خاص چهره ی مراقب، از قبیل لبخند را که پیش بینی کننده ی ارائه ی تقویت کننده ی اولیه (به عنوان مثال تحریک) و تقویت کننده ی ثانویه (مثل توجه) هستند را تشخیص می دهد.

البته، به نظر می رسد که احتمالا زمینه ای برای ایجاد پیوند با کودک در مراقب نیز وجود دارد. هم کودک و هم مراقب با یکدیگر تعامل پیدا می ک%8


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)