ضد افسردگی (2)

میزان پاسخ به دوره های آزمایشی ضد افسردگی حاد
80% از بیماران افسرده  بعد از سه دوره آزمایشی به مصرف داروها پاسخ دادند؛ 20% باقی مانده احتمالاً اختلال دو قطبی دارند.نیمی از بیماران مبتلا به افسردگی تک قطبی، مقاوم به درمان افسردگی دوقطبی هستند و لذا آنان معمولاً به متعادل کننده خلق افزوده (یا بعضی اوقات استفاده از متعادل کننده های خلق به تنهایی) پاسخ می دهند.نیم دیگر (20% یا 10% از کل نمونه) از این بیماران، افسردگی تک قطبی مقاوم محض دارند.   این بیماران ابتدا دوره های آزمایشی از ضد افسردگی های سه حلقه ای را دریافت کنند، و بعد با مهار کننده های مونو آمین اکسیداز یا درمان شوک الکتریکی پیگیری شوند.
برای افسردگی تک قطبی، معمولاً قوانین زیر پذیرفته شده است:
  • حداقل مدت یک دوره آزمایشی موثر برای اکثر ضد افسردگی ها چهار هفته است، اما دوره آزمایشی هشت هفته ای ایده آل می باشد.
  • حداقل میزان مصرف موثر هر ضد افسردگی باید در دسترس باشد.
  • بیمارانی که همکاری ندارند باید کنار گذاشته شوند.
در این قوانین تعدادی تفاوت های ظریف وجود دارند. برای مثال، از تمامی ضد افسردگی ها، فلو کسین، حداقل مدت درمان  طولانی تری را دارد که در قانون یک شرح داده شده است؛ زیرا فلوکستین یک نیمه عمر بی اندازه طولانی دارد، که حداقل مستلزم شش هفته برای یک دوره آزمایشی کامل است، وبا مصرف دوازده هفته ایده آل می باشد. ضد افسردگی های آمفتالین، برعکس ، ممکن است دریک هفته موثر باشد ولی با مصرف چهار هفته ایده آل هستند.
توصیف افسردگی مقاوم به درمان بر اساس توصیف های دوره های آزمایش کامل ضد افسردگی متفاوت است. در یک سطح حداقل، عدم پاسخ گویی به یک دوره آزمایشی کامل ضد افسردگی یک جمعیت مقاوم را مشخص می کند. عدم پاسخ گویی به دوره آزمایشی کامل ضد افسردگی یک جمعیت مقاوم را مشخص می کند.
عدم پاسخ گویی به دو یا سه دوره آزمایشی به نظر می رسد که یک افزایش جمعیت افسرده غیر پاسخ گو را مشخص می کند. لذا، دقیق ترین تعریف ها مستلزم به عدم پاسخ گویی به سه دوره آزمایشی کامل ضد افسردگی است.
علاوه بر این، بعضی اوقات یک فرد به ضدافسردگی های متعدد از یک گروه خاص پاسخ نمی دهد (مانند، مهار کننده های باز جذب سروتونین انتخابی)، اما به اولین ضد افسردگی از یک طبقه متفاوت آزمایش شده، پاسخ خواهد داد.لذا، تعاریف متفاوتی پیشنهاد شده است که شامل مفهوم دوره های آزمایشی از طبقات مختلف ضد افسردگی ها با مکانیسم های عمل متفاوت را در بر می گیرد.
سطوح مراحل مقاومت به درمان :
ضد افسردگی های سه حلقه ای،
مهار کننده های مونو آمین اکسیداز،
و درمان با شوک الکتریکی
موتر ترین درمان های ضد افسردگی می باشند.
امروزه با وجود بسیاری از بیمارانی که یک دوره آزمایشی کامل و مناسب ضد افسردگی های سه حلقه ای، مهار کننده های مونو آمین اکسیداز، یا درمان شوک الکتریکی را دریافت نمی کنند، اکثراً به بیش از مرحله دوم مقاومت به درمان نخواهند رسید.
https://goo.gl/2DaUKe
https://goo.gl/g2Srzk
مهدی وزیریان 
روان شناس بالینی
درمانگرافسردگی، وسواس و اختلالات اضطرابی

مولف مجموعه کتاب های آنسوی اندیشه


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)