سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

محتوای صفحه (قابل کلیک)

میزان پاسخ به دوره های آزمایشی ضد افسردگی حاد
80% از بیماران افسرده  بعد از سه دوره آزمایشی به مصرف داروها پاسخ دادند؛ 20% باقی مانده احتمالاً اختلال دو قطبی دارند.نیمی از بیماران مبتلا به افسردگی تک قطبی، مقاوم به درمان افسردگی دوقطبی هستند و لذا آنان معمولاً به متعادل کننده خلق افزوده (یا بعضی اوقات استفاده از متعادل کننده های خلق به تنهایی) پاسخ می دهند.نیم دیگر (20% یا 10% از کل نمونه) از این بیماران، افسردگی تک قطبی مقاوم محض دارند.   این بیماران ابتدا دوره های آزمایشی از ضد افسردگی های سه حلقه ای را دریافت کنند، و بعد با مهار کننده های مونو آمین اکسیداز یا درمان شوک الکتریکی پیگیری شوند.
برای افسردگی تک قطبی، معمولاً قوانین زیر پذیرفته شده است:
  • حداقل مدت یک دوره آزمایشی موثر برای اکثر ضد افسردگی ها چهار هفته است، اما دوره آزمایشی هشت هفته ای ایده آل می باشد.
  • حداقل میزان مصرف موثر هر ضد افسردگی باید در دسترس باشد.
  • بیمارانی که همکاری ندارند باید کنار گذاشته شوند.
در این قوانین تعدادی تفاوت های ظریف وجود دارند. برای مثال، از تمامی ضد افسردگی ها، فلو کسین، حداقل مدت درمان  طولانی تری را دارد که در قانون یک شرح داده شده است؛ زیرا فلوکستین یک نیمه عمر بی اندازه طولانی دارد، که حداقل مستلزم شش هفته برای یک دوره آزمایشی کامل است، وبا مصرف دوازده هفته ایده آل می باشد. ضد افسردگی های آمفتالین، برعکس ، ممکن است دریک هفته موثر باشد ولی با مصرف چهار هفته ایده آل هستند.
توصیف افسردگی مقاوم به درمان بر اساس توصیف های دوره های آزمایش کامل ضد افسردگی متفاوت است. در یک سطح حداقل، عدم پاسخ گویی به یک دوره آزمایشی کامل ضد افسردگی یک جمعیت مقاوم را مشخص می کند. عدم پاسخ گویی به دوره آزمایشی کامل ضد افسردگی یک جمعیت مقاوم را مشخص می کند.
عدم پاسخ گویی به دو یا سه دوره آزمایشی به نظر می رسد که یک افزایش جمعیت افسرده غیر پاسخ گو را مشخص می کند. لذا، دقیق ترین تعریف ها مستلزم به عدم پاسخ گویی به سه دوره آزمایشی کامل ضد افسردگی است.
علاوه بر این، بعضی اوقات یک فرد به ضدافسردگی های متعدد از یک گروه خاص پاسخ نمی دهد (مانند، مهار کننده های باز جذب سروتونین انتخابی)، اما به اولین ضد افسردگی از یک طبقه متفاوت آزمایش شده، پاسخ خواهد داد.لذا، تعاریف متفاوتی پیشنهاد شده است که شامل مفهوم دوره های آزمایشی از طبقات مختلف ضد افسردگی ها با مکانیسم های عمل متفاوت را در بر می گیرد.
سطوح مراحل مقاومت به درمان :
ضد افسردگی های سه حلقه ای،
مهار کننده های مونو آمین اکسیداز،
و درمان با شوک الکتریکی
موتر ترین درمان های ضد افسردگی می باشند.
امروزه با وجود بسیاری از بیمارانی که یک دوره آزمایشی کامل و مناسب ضد افسردگی های سه حلقه ای، مهار کننده های مونو آمین اکسیداز، یا درمان شوک الکتریکی را دریافت نمی کنند، اکثراً به بیش از مرحله دوم مقاومت به درمان نخواهند رسید.
https://goo.gl/2DaUKe
https://goo.gl/g2Srzk
مهدی وزیریان 
روان شناس بالینی
درمانگرافسردگی، وسواس و اختلالات اضطرابی

مولف مجموعه کتاب های آنسوی اندیشه


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

error: