ساختار ترس بی خطر

مهدی وزیریان
روانشناس ارشد بالینی
درمانگر افسردگی ،وسواس و اختلالات اضطرابی

ساختار فرآیند ترس از ترس در اختلال پانیک :

در اختلال پانیک بدن شما تصور میکند که در خطر هستید .حتی اگر هیچ خطری وجود نداشته باشد .
وقتی ترس در عدم وجود خطر ایجاد می شود آن را ((هشدار غلط)) می نامیم.

برای مثال قلب ما سریعتر می‌تپد وقتی که در خطریم تا خون بیشتری را پمپاژکند و اکسیژن حمل کند .اکسیژن به ما انرژی بیشتری برای فرار یا جنگیدن میدهد وقتی که با خطر مواجه ایم این پاسخ طبیعی به خطر واقعی است که آن را ((هشدار درست)) می نامیم .

این مشابه هشدار آتشی است که منفجر میشود حتی اگر آتشی وجود نداشته باشد .

با گذشت زمان این هشدارهای غلط یه ‌هشدار آموخته شده می شود به این معنا که از همان نشانه های ترس که برای محافظت از خطر واقعی ایجاد شده است میترسید .زیرا شما علت اینکه چرا این نشانه ها را تجربه می‌کنید درک نمی کنید .

 

شما گمان میکنید که حمله پانیک دارید که خطرناک است بدین معنی که چیزی در مورد شما غلط است .اما وقتی حملات پانیک را خطرناک میدانید ،شما ترس بیشتر یا حملات پانیک بیشتر در آینده به عنوان شیوه مقابله با آنچه باور دارید خطرناک است راه اندازی میکنید .

رویداد ناگوار اختلال پانیک اینست که شما دقیقا از علائمی که برای محافظت از خودتان در برابر خطر طراحی گردیده میترسید .با اعتقاد به اینکه در خطر هستید مغزتان ترس بیشتر و بیشتری ایجاد میکند.

درمان اختلال پانیک :

داروها طیف وسیعی از ضد افسردگی ها مانند :

پروزاک ،زولوفت ، توفرانیل و زاناکس و داروهای دیگر برای اضطراب را در بر میگیرند .این دارو ها در کنار درمان شناختی رفتاری برای بیماران پانیک مناسب می‌باشد .

                          مهدی وزیریان
                     روانشناس ارشد بالینی
          درمانگر افسردگی ،وسواس و اختلالات                                    اضطرابی


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)