دندان قروچه ,علل و درمان

کافئین ,استرس و دندان قروچه

معمولا افراد زمانی که تحت استرس بالایی میباشند به مواد کافئین دار روی میاورند تا انرژی خود را باز یابند .این ماده سیستم عصبی مرکزی را تحریک میکند و احساس هیجان را ایجاد میکند ولی مشکل انجاست که افراد معتاد به کافئین انقدر از این ماده استفاده میکنند که دچار اختلالت دیگر مانند اختلالات هورمونی ,شیمیایی- عصبی ,مرتبط با خواب و حافظه میشوند و همه این موارد خود به دندان قروچه منجر میشوند .

درمان دندان قروچه بوسیله ی محافظ های دندان 

دندان قروچه 4

بسیاری از افرادی که به دندان قروچه های شبانه مبتلا هستند خود از این موضوع خبرندارند و فقط شکایت های دیگر افراد نزدیک انها باعث میشود تا انها به فکر راه چاره باشند .محافظ های دندان توسط دندان پزشک در دهان شما قرار داده میشود وشما میتوانید ان را از دارو خانه تهیه نمایید .این محافظ ها مشکل اصلی را حل نمیکنند ولی باعثمیشوند تا هنگام شب فشار خیلی کمتری به دهانشما وارد شود و دندانهای شما اسیب نبینند .افراد بسیاری با این حفاظ ها مشکل دارند و حتی ممکن است پس از 72 ساعت بدن فشار بیشتری بر محافظ ها اورد . در صورتی که انها بشکنند و یا وزن سنگینی داشته باشند باید تعویض شوند .


اگر به دنبالی راهی برای افزایش هوش و حافظه و بهبود عملکرد مغزتان هستید، دوره تقویت هوش و تقویت حافظه دکتر مصطفی امیری را از دست ندهید.

تقویت هوش


 

کاهش استرس و درمان دندان قروچه

بهتر است که مشکل را ریشه ای حل کنید و ابتدا استرس خود را مدیریت نمایید تا اینکه به درمانهای دارویی و تغذیه ای روی اورید .پس  ابتدا عوامل استرس زا در زندگی خود را بیابید و سپس انها را مدیریت کنید .

پیشگیری همیشه خیلی ساده تر از درمان است ولی حتی ممکن است بدن شما پس از کاهش و یا رفع استرس هم این واکنش را از خود نشان دهد .

[divider]

نگارنده :فرحناز ال احمد 

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان الومینا     

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x