دلیل بی خوابی در شب ,توانایی مغز در تغییر الگو های خواب

بیخوابی

تفاوت بین افرادی که از لذت خواب متناسب در شب بهره مندد و دیگر افراد در چیست ؟

افرادی که مبتلا به بیخوابی هستند دارای انعطاف بیشتری در تغییرات میباشند و همچنین بخش کورتکس مغز انان دارای فعالیت بیشتری میباشد .کورتکس بخشی از مغز میباشد که فعالیت های حرکتی را کنترل میکند .

بیخوابی شایع ترین اختلال موجود در کلینیک هاست .بیخوابی فقط یک بیماری در طی شب نیست بلکه یک مشکل مغزی شبانه روزی میباشد .دقیقا مانند یک خودرو و یا لامپی میباشد که همیشه روشن میباشد .

دلایل ایجاد و عوارض ان در افراد ,مختلف است و به همین دلیل درمان ان دشوار میباشد .

در مقایسه بین افرادی با بیخوابیهای مزمن و دیگر افراد ,بخش کورتکس نوع اول دارای انعطاف پذیری بیشتری بوده و به راحتی تغییر می یابد .

همچنین افرادی که مبتلا به بی خوابی های مزمن میباشند ,تحریکات نورونی بیشتری را در همان ناحیه از مغز تجربه میکنند و این دقیقا همانند فرایند تبادلات اطلاعاتی میباشد .

میدانیم که خواب کافی برای سلامت انواع حافظه بسیار ضروری میباشد به همین دلیل است که در ابتدا فرض کردیم بخش کورتکس این بیماران دارای انعطاف پذیری کمتری میباشد .این انعطاف پذیری میتواند در کل مغز مشاهده شود .

مطابق با تحقیقات انجام گرفته ,بیمارانی که دارای بی خوابی مزمن میباشند ,مشکلات بیشتری در انجام کارهای دشوار دارند ولی کارهای آسان برای آنها ساده میباشد .

نگارندگان : فرحناز آل احمد/ دکتر مصطفی امیری

[divider]

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

♦  دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

  فلوشیپ اختلالات خواب از دانشگاه بارسلونا

  مدیر کلینیک خواب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

تماس با ما

اگه دوست داشتید ستاره بدید!

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: