درمان پای پرانتزی | فیزیوتراپی پای پرانتزی |بهترین مرکز فیزیوتراپی

درمان پای پرانتزی

درمان پای پرانتزی

حتما در اطرافیان و دوستانتان دیده اید که کودک یا بزرگسالی به طرز عجیبی راه می رود و پس از دقت کردن به وی متوجه شده اید دچار عارضه پای پرانتزی است.در گذشته این مشکل یکی از رایج ترین عارضه هایی بود که برای کودکان به وجود می آمد و به همین خاطر مادران برای این که کودکانشان به این مشکل دچار نشوند ؛از روش های سنتی مثل بستن زانوی فرزندشان استفاده می کردند.

روش های قدیمی نه تنها کاربردی نداشتند بلکه بدتر کودکان را دچارعارضه ها و مشکلات فیزیکی غیرقابل جبرانی می کنند.

درمان پای پرانتزی
درمان پای پرانتزی

به همین خاطر امروزه و با پیشرفت علم طب فیزیکی، دیگر نه تنها از روش های سنتی استفاده نمی شود بلکه به شدت به کار بردن آن ها را نهی می کنند.

امروزه روش های نوینی مانند جراحی و فیزیوتراپی به خوبی می توانند به کودکان و بزرگسالانی که به این عارضه دچار هستند کمک کند.

در ادامه تصمیم داریم پیش از هرچیزی به این عارضه فیزیکی بپردازیم و بعد از آن به انواع درمان ها و روش هایی که برای برطرف کردن این مشکل وجود دارد اشاره ای داشته باشیم.

اما پیش از آن تصمیم داریم یکی از بهترین مراکز فیزیوتراپی و توانبخشی را به شما معرفی کنیم.

مرکز فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر با همکاری پزشکان جایروس از معتبر ترین و با مهارت ترین متخصصین و جراحان سراسر کشور در مرکز درمانی خود بهره مند شده ،و آماده ارائه خدمات درمانی به شما عزیزان و مراجعه کنندگان گرامی می باشد.جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه ی تماس با ما مراجعه کنید.

زانوی پرانتزی معمولا با نام پای پرانتزی نیز شناخته می شود و باعث می شود که افراد پاهای خمیده و به شکل پرانتز داشته باشند.

این عارضه هنگامی رخ می دهد که تیبیا(استخوان بزرگی که در قلم پای شما وجود دارد ) به جای این که با استخوان ران شما طراز باشد؛ به جلو افتاده است .همین مسئله موجب می شود که زانو از زاویه خود خارج شده  و حالت پرانتزی پیدا کند.

درمان پای پرانتزی با فیزیوتراپی

روش های بسیاری برای درمان این عارضه وجود دارد اما یکی از بهترین راه ها، استفاده از جلسات فیزیوتراپی می باشد.

در طول این جلسات، فیزیوتراپیست شما برنامه ای را تنظیم می کند که بر اساس آن به تدریج زانوی شما قوی تر شده و بتواند شکل درست خود را به دست آورد.

در صورتی که این عارضه در ادامه ی زندگی تان مداوم و بدتر شد، شاید بهترین راه جراحی باشد تا درد و پیامدهای ناشی از پای پرانتزی را کاهش دهد.

درمان های جراحی که برای این عارضه قابل انجام است شامل اصلاح استخوان ران پایینی و هم چنین تعویض کامل زانو می باشد .

درمان پای پرانتزی
درمان پای پرانتزی

کاهش وزن و تغییر ورزش ها و تمرینات از سنگین به سبک نیز می تواند بهبود چشم گیری در الگوی پیشرفت این عارضه ایجاد کند.

وقتی که صحبت از تمرینات ورزشی می شود، بیشتر فیزیوتراپیست عموما تمایل دارند که از الگوهای هماهنگ کننده ی حرکتی استفاده کنند چرا که این راهی است که ما در زندگی واقعی از بدن خود استفاده می کنیم.

گرچه عدم تعادل عضلانی وجود داشته باشد ، عدم تحرک در یک نقطه ی خاص یا آسیب هایی که به ناحیه ی تحت درمان وارد شده است، موجب می شود که از راه های ایزوله تری برای تقویت عضله ی مورد نظر استفاده شود

درمان پای پرانتزی در بزرگسالان بدون جراحی

همان گونه که ذکر کردیم روش های مختلفی برای درمان این عارضه وجود دارد که یکی از آن ها علاوه بر جراحی توسط ارتوپد متخصص، استفاده از فیزیوتراپی و توانبخشی است.

تصورات غلطی که در این باره وجود دارد این است که پای پرانتزی تنها در کودکان به وجود می آید اما باید این گونه گفت که امروزه بزرگسالان زیادی نیز وجود دارند که به علت برخی آسیب ها یا عدم رسیدگی به این عارضه از دوران کودکی، دچار این مشکل هستند.

فیزیوتراپیست درمان ها و تمرینات مختلفی را به شما ارائه خواهد کرد که در طول آن ها به تدریج پای شما قوی تر شده و مشکل پای پرانتزی به تدریج اصلاح خواهد شد.

یکی از مهم ترین تمریناتی که در جلسات درمانی شما انجام خواهد شد، اصلاح محدوده ی حرکت زانو خواهد بود.

فیزیوترپیست تمرینات و ورزش هایی را در نظر خواهد گرفت که از طریق آن ها فرد به تدریج بتواند محدوده ی حرکتی زانوی خود را مجددا به دست آورده و نابه هنجاری فرمی زانو اصلاح شود.

افراد بسیاری وجود دارند که به خاطر ترس و وحشتی که از جراحی دارند، ترجیح می دهند که از روش هایی مانند فیزیوتراپی و توانبخشی استفاده کنند.

 

اما باید در نظر داشت که در صورتی که مدت هاست از بروز این عارضه می گذرد و درمان های مقتضی برای آن صورت نگرفته شاید بهترین راه برای درمان آن همان جراحی باشد.

به همین خاطر توصیه می کنیم که پیش از هر چیز دیگری به یک متخصص ارتوپدی و مفاصل و استخوان مراجعه کرده و ویزیت شوید.

وی تشخیص خواهد داد که آیا عارضه ی شما نیاز به جراحی دارد یا این که می توان از فیزیوتراپی برای بهبود آن استفاده کرد.

درمان پای پرانتزی
درمان پای پرانتزی

نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که حتی در صورت جراحی باز هم به فیزیوتراپی احتیاج دارید چرا که این روش به شما کمک خواهد کرد که از پیامدهای جراحی به سلامت عبور کرده و به بهترین نحو با جراحی خود سازگار شوید

مرکز شایگان مهر همواره بهترین روش ها را برای درمان عارضه های فیزیکی شما ارائه خواهد کرد.

بدنسازی برای پای پرانتزی

یکی دیگر از روش هایی که می توان جهت پای پرانتزی از آن بهره برد، استفاده از تمرینات بدنسازی است.

همان گونه که می دانید بیمارانی که دچار این عارضه هستند ، به تدریج به ضعف و ناتوانی در زانوهای خود مبتلا می شوند و چه بسا قدرت حرکت خود را از دست بدهند.

اما بهترین فیزیوتراپیست در تهران به شما توصیه می کند که با استفاده از تمرینات بدنسازی زانوهای خود قوی تر کرده و به طور مرتب تمرینات خود را انجام دهید تا از بروز چنین مسائلی پیشگیری به عمل آورده باشید.

امیدواریم که این مطلب برایتان مفید بوده باشد.

مترجم و محقق : ندا ناصری

بیشتر بدانید


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *