جهان واقعی یا جهانی که ما درک می‌کنیم ؟؟؟

ادراک ما از جهان واقعی 

کسانی که برای درمان به ما مراجعه میکنند ، عمومادر زندگی خود، دردها و رنج های دارند و احساس میکنند درباره اموری که در نظر آنها اهمیت فراوان دارد اختیاری ندارند و یا راههای بسیار محدودی در پیش پای آنها است .

چگونه پاسخ مناسبی به این گونه اشخاص بدهیم؟؟؟

در نظر ما پاسخ مناسب به این معنا است که به بیمار کمک کنیم تا تجارب خود را غنی تر سازد و در احساسات خود تغییری ایجاد کند .

بعید است که شیوه های درمانی بتواند این کار را با تغییر جهان به انجام برسانند .

پس برداشت آنها به طور معمول ،این است که نحوه درک بیمار را از جهان تغییر دهند .

افراد بر اساس جهان عمل نمی کنند بلکه لزوما بر اساس تصور یا الگویی عمل میکنند که از جهان در ذهن دارند .

پس ما به عنوان درمانگر باید در الگوی ذهنی بیماران ،از جهان تغییر ایجاد کنیم تا در پی آن رفتارو نحوه ادراک بیمار تغییر کند .

بین جهان واقعی و جهانی که ما درک می‌کنیم همیشه تفاوتی وجود دارد :

ماانسانها مستقیما با دنیای واقعی سروکار نداریم ،بلکه هر یک از ما برای خود جهانی میسازیم که شبیه جهان اصلی است و در آن به زندگی میپردازیم یعنی نقشه و مدلی از جهان در دست داریم که بر اساس آن عمل و رفتار میکنیم.

نقشه و الگوی ذهنی ما :

این نقشه تا حدود زیادی نشان میدهد که ما دنیا را چگونه درک کرده ایم و تصور ما از این جهان ،چیست و اکنون که در این دنیا زندگی میکنیم چه اختیار و حق انتخابی داریم .

هرگز دو نفر ،جهان را عیناً مانند هم درک واحساس نمی کنند .نقشه ای که ما از این جهان میسازیم تا راهنمایان باشد تا حدود زیادی بستگی به تجارب مان دارد .

پس ممکن است هر یک از ما نقشه متفاوتی از این جهان برای خود بکشیم و واقعیتی که در آن زندگی می‌کنیم غیر از واقعیتی باشه که دیگران در آن زندگی میکنند .

همیشه بین جهان و هر نوع نقشه و مدلی که از آن ساخته میشود تفاوتی ضروری وجود دارد و بین مدل های که هریک از مااز جهان می سازیم نیز تفاوتی هست .

لذا ما به جای آن که در دنیای واقعی دست به عمل بزنیم ،طرح ها و نقشه هوایی از جهان واقعی میسازیم و از آن نقشه ها برای اصلاح رفتار خود استفاده میکنیم .

لذا در در روان‌درمانی صحیح لازم است که درمانگر تغییری در نحوه بیان تجارب بیمار ایجاد کند.

آنچه در میان همه بیماران مشترک است این است که در الگوی ذهنی و اعتقادی همه آنها اشکالی وجود دارد که باعث رنج و عذاب آنهاست هدف ما به عنوان درمانگر تغییر در الگوی ذهنی بیماران و کاستن رنج آنهاست .

مهدی وزیریان 

روان شناس ارشد بالینی 

درمانگر افسردگی ، وسواس و اختلالات اضطرابی

مولف مجموعه کتاب های آنسوی اندیشه 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)