سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

بهترین زمان برای دارو درمانی ؟

ویتامین ها و ضرورت آنها

 دارو درمانی و روان‌درمانی ؟؟؟

 

اطلاع از دارویی که به تجویز پزشک مصرف می‌کنید حائز اهمیت زیادی است واظهار نظر کردن در این زمینه به هنگام گفت وگو با پزشک معالج خیلی مفید و بخش مهمی از برنامه درمان را تشکیل میدهد اطلاعات شما میتواند به درمان کمک کند و اثر بخشی آن را افزایش دهد. 

 

چه کسانی می‌توانند افزوده بر روان‌درمانی از دارو درمانی سود ببرند؟؟؟

  • اشخاصی که واقعیت ها را لمس نمی‌کنند و از توهمات و خیالات واهی رنج میبرند .

 

  •  اشخاصی که به شدت افسرده و مضطرب که برای کمک به خود ،کاری از آنها ساخته نیست.این اشخاص به احتمال زیاد به داروهای ضد افسردگی نیاز دارند .

 

  • اشخاص در اندیشه خودکشی و دیگر کشی باید از داروهای ضد افسردگی و روان‌درمانی فشرده استفاده کنند و گاهی از سایر روش ها  مثل شوک الکتریکی و..

 

  •  اشخاص که چند ماه ،به طور مرتب ،تحت روان درمانی قرار داشته اند و به نتیجه ای نرسیده آند اغلب اوقات مصرف به اندازه، داروهای ضد افسردگی به بهبود حال این عده کمک میکند .

مدت دارو درمانی چقدر است ؟؟؟

تاثیر اکثر داروهای آرام بخش تقریبا فوری است .بیمار معمولا پس از چند روز احساس بهتری پیدا می‌کند و از شدت افسردگی و اضطراب او کاسته می‌شود در غیر این صورت دوز دارو افزایش و یا طبقه دارویی تغییر می‌کند .

دارو های ضد افسردگی اغلب دیرتر اثر میکند
برای اطلاع از تاثیر دارو،سه تا پنج هفته باید صبر کرد .اگر در حال بیمار تغییری پیدا نکرد دارو قطع و دارویی دیگری تجویز میشود .

در صورت تاثیر مثبت تا چه زمانی باید به مصرف دارو ادامه داد؟؟؟

آرام بخش های خفیف مانند والیوم ،زاناکس ،اگر به مقدار زیاد و بیش از دوماه مصرف شوند ،بسیار خوآورو معتاد کننده هستند .

اگر پس از چند هفته مصرف احساس بهتری پیدا نشد ، دارو را قطع شود .

برخی داروها را باید به مدت طولانی مصرف کرد بیمارانی که به ناراحتی جنون -افسردگی مبتلا هستند باید به صورت ادامه دار لیتیوم مصرف کنند .

مصرف ادامه دار و منظم  لیتیوم از شدت نوسانات روحی میکاهد .

قطع مصرف این دارو ممکن است به تغییرات شدید حالات روحی منجر گردد.به همین دلیل برخی از بیماران برای تمام مدت عمر خود باید لیتیوم مصرف کنند .

این موقعیت تا اندازه ای با بیماران قند قابل قیاس است که در آن به مصرف روزانه انسولین برای کنترل قند خون نیاز است .

مهدی وزیریان 

روان شناس ارشد بالینی 

درمانگر افسردگی ،وسواس و اختلالات اضطرابی 

مولف مجموعه کتاب های آنسوی اندیشه 

اگه دوست داشتید ستاره بدید!

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

error: