بازی درمانی چیست؟

بازی درمانی

بازی درمانی، شیوه ای است که کمک می کند، کودکان احساسات خود را کشف و بیان کنند، بعلاوه در جریان بازی تجربیات زندگی را حس کنند.
بازی یک راه طبیعی برای یادگیری، ارتباط و کشف دنیای خود است. بازی درمانگر در جریان بازی از طریق آزادی بیان در یک محیط ایمن و قابل اعتماد، بازیابی تجربیات دشوار زندگی را تسهیل می کند.بازی درمانی فرصتی را فراهم می کند تا کودک نگرش خود در مورد سوء استفاده ها و مشکلات را تغییر دهد و دیگر به سرزنش درونی خود نپردازد.در نتیجه ی این توانمند سازی و افزایش اعتماد به نفس، کودک خود را برای مقابله با مسائل دنیای بیرون آماده می کند.
درمان متعارف صحبت کردن  با درمانگر، در مورد کودکانی که بیان احساسات در قالب کلمات برای آنها دشوار است، ممکن است نا مناسب باشد. به همین دلیل بازی درمانی یک روش درمانی موثر برای این کوکان خواهد بود.

چه کسی می تواند از بازی درمانی بهره مند  شود؟
بازی درمانی یک روش مداخله ای موثر برای کودکان با انواع مختلفی از مشکلات( کودکانی که مورد آزار قرار گرفته اند، کودکانی که تجربه ی از دست دادن کسی را دارند،کودکان بیمار و یا ناتوان و کودکانی که شاهد اعمال خشونت آمیز بوده اند) می باشد.
بازی درمانی می تواند برای کودکان  در تمامی سنین مناسب باشد، اما اغلب برای کودکان 3 تا 12 سال استفاده می شود. بازی درمانگران ، به طور کلی از این روش به شکل انفرادی استفاده می کنند اما ممکن است به شکل گروهی و  یا بردار و خواهری نیز  انجام شود.

در بازی درمانی چه اتفاقی می افتد؟
در مرحله ی ارجاع به بازی درمانگر، تعامل با دیگر افراد مرتبط با کودک، برای کمک  به روند درمان مفید خواهد بود،برای شروع، یک ارتباط خوب برای یک مداخله ی حمایتی و معنی دار ضروری است، سازگاری نیز برای بازی درمانی مهم است، بنابراین معمولاً جلسات بازی درمانی یک بار در هفته، در یک زمان مشخص و همیشگی انجام می شود، ممکن است این جلسات در خانه، درمانگاه و یا مدرسه انجام شود.
روند بازی درمانی ممکن است کوتاه مدت باشد و یا با توجه به نیاز کودک ، تعداد و زمان جلسات بیشتر و طولانی تر باشد.

[divider]

خدمات تخصصی موسیقی درمانی، هنر درمانی(نمایش درمانی خلاق،موسیقی درمانی،نقاشی درمانی)و بازی درمانی در مراکز آلومینا ارائه می گردد
جهت اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت قبلی به صفحه ی تماس با ما مراجعه فرمایید


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)