اگر هنگام شب تمایل به خواب خوش دارید این کار را انجام ندهید…

آیا ورزش کردن واجرای تمرینات فیزیکی در زمان خواب درست نیست؟ برعکس، اجرای یوگا، مدیتشن یا تمرینات آرام سازی در نزدیکی زمان خواب می شود. چرا ؟

 هنگام خواب

تمرین های ورزشی باعث افزایش متابولیسم وحرارت بدن می شود که به نوبه خود به تحریک سیستم برانگیزنده (گروهی از سلولهای عصبی وفیبرهای عصبی در قسمت های پایین مغز)منجر شده و درنتیجه شروع خواب با اختلال مواجه می شود.

 به علاوه، به همین دلیل ، درجه حرارت بدن درشروع خواب به مرور کاهش می یابد .

انجام تمرینات ورزشی باعث اختلال در خواب می شود با این وجود ،تقریبا5 تا6 ساعت بعد ازتمرینات ورزشی درجه حرارت بدن شروع به کاهش و پایین رفتن می کند در نتیجه میتوان گفت که انجام تمرینات ورزشی 5تا6 ساعت قبل از ورود به رختخواب بهتر از ساعت نزدیک به خواب است.

     مدیتیشن، یوگا وسایر تمرینات آرام سازی باعث کاهش متابولیسم بدن می شود، نگرانی و اضطراب را کاهش داده و تحریک خارجی سیستم های برانگیزننده را نیز کاهش می دهد.

 تمرین مدیتیشن برای اولین بار در هند حدود سال های 3000 تا 4000 قبل از میلاد شناخته شده و درآخرین سالهای قرن گذشته به جهان غرب آورده شد.

 مدیتیشن به کنترل ذهن وبدن، آرام کردن عضلات وکاهش اضطراب ونگرانی می پردازد.

مدیتیشن

تحقیقات در مورد مدیتیشن وعملکرد آن بسیار محدود می باشد اما مشخص است که مدیتیشن ، فرد را به حالتی می رساند که آغاز کننده ی شروع خواب است این حالت ،حالت پیش از خواب نام دارد.

یوگا در مدیتیشن ریشه دارد اما بر برخی جنبه های خاص، از جمله کند وعمیق نفس کشیدن، راست ومستقیم نشستن در یک وضعیت مخصوص باچشمان بسته وذهن آرام، تمرکز دارد.

تمرینات آرام سازی نیز باعث آرام سازی ذهن وبدن می شوند. همه ی این عوامل به تسهیل خواب منتهی شده و در تعداد زیادی از بیمارانی که از بی خوابی مزمن رنج می برند،مفید است.

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x