چرا افراد باهوش تنهایی را ترجیح می دهند؟

افراد باهوش و تنهایی

در پژوهشی در رابطه با چگونگی تاثیر نیازهای اجداد ما بر احساسات مدرن مان، که به تازگی منتشر شده محققان واقعیتی را کشف کردند که همه را متعجب خواهد کرد. واقعیت به این شرح است: همه انسان ها زمانی که در جمع دوستان خود هستند شادتر می شوند و این در حالیست که افراد باهوش در مواقع تنهایی خوشحال ترند.

در این پژوهش داده های مربوط به مصاحبه های مختلف مورد بررسی و مطالعه قرار گرفتند. این مصاحبه ها در سال 2001 و 2002 بر روی 15197 نفر انجام شد که همگی بین 18 تا 28 سال بودند. محققان نوعی ارتباط بین محل زندگی فرد مصاحبه شونده – منطقه روستایی یا شهری – و میزان رضایت وی از زندگی یافتند. محققان علاقمند به ارزیابی تاثیر تراکم جمعیت و دوستی ها بر روی شادی افراد بودند.

بررسی انجام شده نشان داد که در مجموع مردم در مکان هایی که دارای جمعیت زیاد است، زیاد خوشحال نیستند. افرادی که در مناطق کم جمعیت زندگی می کنند شادتر از دیگران هستند و وقت بیشتری برای برقراری روابط صمیمی دارند. در این شرایط افراد زمان بیشتری را با دوستان خود می گذارنند و لذت بیشتری نیز می برند.

اما زمانی که افراد دارای بهره هوشی بالا مورد بررسی دقیق تر قرار گرفتند، مسئله کمی تفاوت پیدا کرد. میزان شادی در این افراد زمانی که در جمع دوستان و برقراری روابط اجتماعی بودند، به طور قابل توجهی کاهش پیدا می کرد و تنهایی را بیشتر ترجیح می دادند. این یافته ها به محققان نشان داد که چگونه مغز خود را با شرایط زندگی مدرن مطابقت می دهد.

اجداد ما در جوامع افریقایی معمولا در قبیله های مختلف زندگی می کرده اند که تعداد اعضای هر قبیله 150 نفر بوده است، علت جمعی زندگی کردن آنها به دلیل محافظت از یکدیگر، جمع آوری غذا و همچنین تولید مثل بوده است.

حتی در زندگی مدرن امروزی نیز انسان ها به شکل دیگری در کنار یکدیگر زندگی می کنند، شهرهایی را می سازند و زندگی اجتماعی خود را ادامه می دهند. اما با تمام این ویژگی ها افرادی که دارای IQ بالاتری هستند، تنها زندگی کردن را ترجیح می دهند.

برخی محققان علت این مسئله را به این صورت بیان می کنند که: افراد باهوش تر توانایی بیشتری برای حل مشکلات زمان خود را دارند و همچنین به علت درک متفاوتی که دارند معمولا کمتر با مشکل روبه رو می شوند.

به عبارت دیگر افراد باهوش تر ترجیح می دهند بیشتر وقت خود را در تنهایی سپری کنند، زیرا مغز آنها راحت تر می تواند عادت های مربوط به اجدادمان را رها کرده و با شیوه های جدیدتر و مدرن تر سازگار شود.

شما چطور چه زمانی احساس شادی بیشتری می کنید؟

زمانی که وقت زیادی را با دوستان و خانواده خود سپری می کنید!

گاهی دوست دارید با دوستان و خانواده باشید و گاهی تنهایی را ترجیح می دهید (نوعی تعادل بین این دو)

زمانی که تنها هستید. تنهایی را ترجیح می دهید.

[button color=”blue” size=”medium” link=” http://www.stylist.co.uk/life/what-your-socialising-habits-reveal-about-your-intelligence-level-evolution-solitude-happiness” target=”blank” ]لینک منبع[/button]


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)