ازدواج سالم و اشتباهات زمان آشنایی

                   ده اشتباه در فرآیند آشنایی

 

در فرآیند آشنایی ممکن است چند اشتباه بزرگ از طرف ما رخ دهد. این اشتباهات عبارتند از:

۱-سوالات کافی نمی پرسیم.

بسیاری از ما قبل از شروع یک ارتباط، حتی به اندازه ی زمانی که می خواهیم یک دست لباس بخریم سوال نمی پرسیم. با این اشتباه ما فرصت کشف چیزهایی را از دست می دهیم، که دانستن آن می تواند در باره ی انتخاب شریک زندگی ما حیاتی باشد. به نظر می رسد نپرسیدن سوالات کافی به چند دلیل باشد:

الف-پرسیدن سوال جنبه های عاشقانه ی ارتباط را مخدوش می سازد.

ما سوال نمی پرسیم، چون می ترسیم رابطه ی عاشقانه ما از بین برود. پرسیدن سوال فضای ارتباط را تبدیل به فضای یک مصاحبه می کند و ما نمی خواهیم که فضای عاشقانه را تبدیل به یک فضای مصاحبه کنیم. اما سوال کردن شاید عاشقانه نباشد،اما تنها راه هوشمندانه برای شناخت همسر آینده است.

ب-نمی خواهیم جواب سوالهای خود را بدانیم.

برخی اوقات ما در فکر این هستیم که حتماً با فرد مقابل ازدواج کنیم و نمی خواهیم رابطه به پایان برسد، نمی خواهیم چیز بدی بشنویم، به همین دلیل به طور نا خود آگاه تلاش می کنیم که سوال نپرسیم. ممکن است بعد مدتها کسی را یافته باشیم که به ما قول ازدواج داده باشد و می خواهیم سر انجامی بگیریم؛ بنابراین از پرسیدن سوالاتی که ممکن است این رابطه را خراب کند،پرهیز می کنیم.

ج-می ترسیم متقابلاً از ما نیز همان سوالات پرسیده شود.

وقتی از خود و زندگی خودمان راضی نیستیم یا از گذشته ی خود شرمساریم و یا با آن کنار نیامده ایم، زمانی که احساس گناه می کنیم و احساس خوبی نسبت به خودمان نداریم، به طرزی نا خود آگاه از پرسیدن سوال طفره می رویم تا از ما نیز همان سوالات پرسیده نشود.

اگر فردی به این دلایل از پرسیدن سوال طفره برود، مورد مهمی است؛ چرا که وقتی ما احساس عزت نفس و احترام به خود را از دست بدهیم احتمال این که در گیر یک ازدواج ناموفق شویم،بسیار زیاد است.

د-نمی دانیم درباره ی چه موضوعاتی باید سوال کنیم.

این یعنی این که ما از ازدواج تصویر روشنی نداریم و نمی دانیم در زندگی مشترک چه اموری از اهمیت برخوردار است که درباره ی آنها سوال کنیم. به نظر می رسد افرادی که به این دلیل سوال نمی پرسند، افرادی هستند که یا نیاز به آموزش جدی دارند ویا این که هنوز به پختگی کامل درباره ی  ازدواج نرسیده اند.

پرسیدن سوال شاهراه شناخت دیگری است.هر چه اطلاعات ما درباره ی یک فرد بیشتر باشد، بهتر می توانیم درباره ی او تصمیم بگیریم و هرچه اطلاعات ما در مورد فردی اندک باشد، احتمال اینکه در رابطه با او عصبانی یا مایوس شویم، بیشتر خواهد بود.

یکی از  مهم ترین مسائل زمان آشنایی ،سوالاتی است که باید از فرد متقابل بپرسیم. پرسشنامه های زیادی در رابطه با این سوالات در جهان فراهم شده است از آنجا که سوالات زمان آشنایی وابسته به فرهنگ است لازم است، که از  پرسشنامه هایی استفاده شود که با فرهنگ ما هماهنگ باشد.

[divider]

مهدی وزیریان 

روان شناس بالینی 

درمانگر افسردگی ،وسواس و اختلالات اضطرابی 

مولف مجموعه کتاب های آنسوی اندیشه 

 

[divider]

برخی از کلمات اصلی مرتبط با خدمات مشاوره خانواده و زوج درمانی در مرکز تخصصی جایروس:

هزینه مشاوره روانشناسی
برمایی مشاور خانواده
مركز مشاوره
مشاوره زناشویی رایگان
روانشناسی طلاق
تلگرام مشاوره خانواده
روانشناسی و مشاوره
مشاوره درسی آنلاین
مشاوره کودک انلاین

برای کسب اطلاعات تماس و شعب ،صفحه تماس با ما را ببینید

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)