سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

ازدواج سالم و اشتباهات زمان آشنایی

مشاوره ازدواج

                   ده اشتباه در فرآیند آشنایی

 

در فرآیند آشنایی ممکن است چند اشتباه بزرگ از طرف ما رخ دهد. این اشتباهات عبارتند از:

۱-سوالات کافی نمی پرسیم.

بسیاری از ما قبل از شروع یک ارتباط، حتی به اندازه ی زمانی که می خواهیم یک دست لباس بخریم سوال نمی پرسیم. با این اشتباه ما فرصت کشف چیزهایی را از دست می دهیم، که دانستن آن می تواند در باره ی انتخاب شریک زندگی ما حیاتی باشد. به نظر می رسد نپرسیدن سوالات کافی به چند دلیل باشد:

الف-پرسیدن سوال جنبه های عاشقانه ی ارتباط را مخدوش می سازد.

ما سوال نمی پرسیم، چون می ترسیم رابطه ی عاشقانه ما از بین برود. پرسیدن سوال فضای ارتباط را تبدیل به فضای یک مصاحبه می کند و ما نمی خواهیم که فضای عاشقانه را تبدیل به یک فضای مصاحبه کنیم. اما سوال کردن شاید عاشقانه نباشد،اما تنها راه هوشمندانه برای شناخت همسر آینده است.

ب-نمی خواهیم جواب سوالهای خود را بدانیم.

برخی اوقات ما در فکر این هستیم که حتماً با فرد مقابل ازدواج کنیم و نمی خواهیم رابطه به پایان برسد، نمی خواهیم چیز بدی بشنویم، به همین دلیل به طور نا خود آگاه تلاش می کنیم که سوال نپرسیم. ممکن است بعد مدتها کسی را یافته باشیم که به ما قول ازدواج داده باشد و می خواهیم سر انجامی بگیریم؛ بنابراین از پرسیدن سوالاتی که ممکن است این رابطه را خراب کند،پرهیز می کنیم.

ج-می ترسیم متقابلاً از ما نیز همان سوالات پرسیده شود.

وقتی از خود و زندگی خودمان راضی نیستیم یا از گذشته ی خود شرمساریم و یا با آن کنار نیامده ایم، زمانی که احساس گناه می کنیم و احساس خوبی نسبت به خودمان نداریم، به طرزی نا خود آگاه از پرسیدن سوال طفره می رویم تا از ما نیز همان سوالات پرسیده نشود.

اگر فردی به این دلایل از پرسیدن سوال طفره برود، مورد مهمی است؛ چرا که وقتی ما احساس عزت نفس و احترام به خود را از دست بدهیم احتمال این که در گیر یک ازدواج ناموفق شویم،بسیار زیاد است.

د-نمی دانیم درباره ی چه موضوعاتی باید سوال کنیم.

این یعنی این که ما از ازدواج تصویر روشنی نداریم و نمی دانیم در زندگی مشترک چه اموری از اهمیت برخوردار است که درباره ی آنها سوال کنیم. به نظر می رسد افرادی که به این دلیل سوال نمی پرسند، افرادی هستند که یا نیاز به آموزش جدی دارند ویا این که هنوز به پختگی کامل درباره ی  ازدواج نرسیده اند.

پرسیدن سوال شاهراه شناخت دیگری است.هر چه اطلاعات ما درباره ی یک فرد بیشتر باشد، بهتر می توانیم درباره ی او تصمیم بگیریم و هرچه اطلاعات ما در مورد فردی اندک باشد، احتمال اینکه در رابطه با او عصبانی یا مایوس شویم، بیشتر خواهد بود.

یکی از  مهم ترین مسائل زمان آشنایی ،سوالاتی است که باید از فرد متقابل بپرسیم. پرسشنامه های زیادی در رابطه با این سوالات در جهان فراهم شده است از آنجا که سوالات زمان آشنایی وابسته به فرهنگ است لازم است، که از  پرسشنامه هایی استفاده شود که با فرهنگ ما هماهنگ باشد.

[divider]

مهدی وزیریان 

روان شناس بالینی 

درمانگر افسردگی ،وسواس و اختلالات اضطرابی 

مولف مجموعه کتاب های آنسوی اندیشه 

 

[divider]

برخی از کلمات اصلی مرتبط با خدمات مشاوره خانواده و زوج درمانی در مرکز تخصصی جایروس:

هزینه مشاوره روانشناسی
برمایی مشاور خانواده
مركز مشاوره
مشاوره زناشویی رایگان
روانشناسی طلاق
تلگرام مشاوره خانواده
روانشناسی و مشاوره
مشاوره درسی آنلاین
مشاوره کودک انلاین

برای کسب اطلاعات تماس و شعب ،صفحه تماس با ما را ببینید

 


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

error: