سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

ازدواج سالم(2)

مشاوره ازدواج

 

۲-نشانه های هشدار دهنده ی مشکلات بالقوه را نادیده می گیریم.

نادیده گرفتن نشانه های هشدار دهنده یکی از خطرناک ترین اشتباهاتی است که ما در هنگام ازدواج مرتکب می شویم. ما چیزی را از فرد مقابل خود می بینیم که نشانگر این واقعیت است که باید محتاط تر باشیم،اما نا خود آگاه از آن چشم پوشی میکنیم. این کار رابه یکی از روشهای زیر انجام می دهیم.

الف-مسائل را کم اهمیت جلوه می دهیم.

*آن قدر ها هم خشمگین نیست.

*آن قدر ها هم مواد مصرف نمی کند.

ب-کارهای او را توجیه می کنیم.

* کودکی بدی داشته، به همین خاطر زود عصبانی می شود.

* چون استرس کاری زیادی دارد فعلاً کمی مواد مصرف میکند.

ج-کارهای او را منطقی جلوه می دهیم

*او واقعا با هوش است. حیف است که به کار های نامناسب بپردازد. اگر کار نمی کند در عوض بسیار مطالعه می کند.

* او مرد است و مرد ها به طور طبیعی خیلی به زنهای دیگر نگاه می کنند.

د-مشکلات و مسائل شخصی را انکار می کنیم.

* هیچ کسی تا به حال همانند او مرا دوست نداشته است چه کسی گفته که او خیلی عصبانی است؟

* او معتاد نیس فقط بعضی وقتها به طور تفریحی مواد مصرف می کند.

 

معمولاً در زمان آشنایی و نامزدی مشکلات یک ازدواج خود را به صورت برخی از نشانه ها بروز می دهد، اما بسیاری اوقات افراد از دیدن و توجه به آنها اجتناب می کنند.

خراب شدن یک رابطه همانند رشد سلولهای سرطانی است. سرطان به طور نا گهانی ایجاد نمی شود، بلکه در طول زمان ایجاد می شود.

 

خرابشدن یک رابطه نیز همین گونه است و ما معمولاً در رابطه هایی که به ویرانی منجر شده اند،می توانیم نشانه های هشدار دهنده را در آغاز رابطه ببینیم.

نشانه ی هشدار دهنده

 

مشکل نهایی

از صحبت کردن در مورد گذشته ی خود اجتناب می کند. از پاسخ به سوالات طفره می رود. یا این که آنها را کم اهمیت جلوه می دهد.این امکان وجود دارد که مسائله ای جدی را با این کار پنهان می کند، نمی خواهد برای بهبود رابطه کاری انجام دهد.
جزئیات سوابق خانوادگی خود را فاش نمی کند . زیاد خانواده اش را نمی بیند یا با آنها صحبت نمی کند.با صمیمی شدن مشکل دارد، نسبت به اعضای خانواده ی خود، خشم سرکوب شده ای دارد، که ممکن است روی شما فرافکن شود.
همچنان با نامزد / همسر قبلی خود تماسهای مکرر برقرار می کند؛ مرتب با او صحبت می کند. یا به او تلفن می زند و شما را در دوستی با او وارد نمی کند یا معرفیتان نمی کند.

 

قادر نخواهد بود به شما قول ازدواج بدهد. این احتمال وجود دارد که مجدداً سراغ  نامزد قبلی خود برگردد و هرگز شمارا فرد اصلی زندگی خود نکند.

 


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

error: