من مضطرب هستم؟

اضطراب عبارت است از ترس از یک عامل ناشناخته و نامعلوم که موجب پریشانی فکر و گاه سبب بروز علائم احساس خطر، از جمله تپش قلب و رنگ پریدگی میگردد. بنابراین در فرآیند اضطراب، برخلاف ترس طبیعی و واقعی یک عامل حقیقی ترس آور یا خطرناک و یا آسیب رسان وجود ندارد بلکه فقط بطور خودکار و ناخودآگاه ذهن آدمی دچار احساس خطر می شود. در حقیقت هرگاه ذهن ما در اثر تنشهای روانی و استرسی های عصبی و حوادث ناخوشایند و ناگواری که در زندگی مکررا برایمان رخ میدهد از روال عادی خارج شود و حساسیت بیش از حد به رخدادهای آتی و احتمالی پیدا نماید، دچار اضطراب می شویم.

علل پیدایش اضطراب

عوامل وراثتی، تجربه های تلخ سالهای گذشته، محیط ناآرام و عصبی

اثرات مخرب اضطراب و نگرانی بر …
تفکر

نگرانی و اضطراب موجب اختلال در تمرکز حواس میگردد، قدرت تصمیم گیری و اراده را از انسان سلب می کند و انسان را بدبین میسازد.

رفتار

نگرانی و اضطراب موجب می شود که انسان دیگر فرد  مثمرثمر و سودمندی نباشد. یا بیش از حد به برخی چیزها میپردازد (حالت وسواس)و یا بیش از اندازه به امور مهم بی توجه می شود. (حالت بی تفاوتی).

عملکرد اجتماعی و شغلی فرد مختل میگردد.بیش از حد به دیگران وابسته میگردد، یا بیش از حد به دیگران ا و تکیه می کند، و یا اعتماد به نفس خود را از دست داده و خود را ناتوانحس میکند. در انجام امور و کارها نمی تواند با اطمینان و قاطعیت عمل کند.
دچار کاهش اعتماد به نفسی و احساسی خود کوچک بینی می شود. و دیگر تواناییهای خود را در انجام امور متفاوت باور ندارد.

احساسات

فرد احساس گیجی، سنگینی و سردرگمی میکند. احساس ترسی فراگیر وجود او را میگیرد. (ترس نسبت به خطرها، دردها و امراض جسمانی مختلف، ترس از هم پاشیدن زندگی، ترس از دست دادن کسی یا کسان مورد علاقه).
احساس میکند که توان کنترل خود را ندارد سریعا و شدیدا عصبانی میشود .

احساس تسلیم و ناتوانی میکند و قدرت مقابله با مشکلات یا بیماری ها رو در خود نمی بیند.

گاهی احساس مرگ قریب الوقوع ویا درد لاعلاج(به علتی نامعلوم)در و جود او رخنه میکند .

جسم

_قادر به ارامش و خواب راحت نیست .

_احساس خستگی ،کوفتگی ، ضعف جسمانی دارد.
_ عصبی و برانگیخته است و خیلی سریع و بی دلیل عصبانی می شود.
_سردرد، درد قفسه سینه، درد پا یا دست، درد شکم و سوء هاضمه، کم اشتهایی و یا پراشتهایی به سراغ او می آیند.

علائم فرد مضطرب

کم خوابی و ناتوانی در به خواب رفتن به ویژه به هنگام شب، دیدن کابوسهای وحشتناک، بی قراری و تحریک پذیری عصبی (زود عصبانی شدن)، حساسی شدن نسبت به حوادث هر چند کوچک (موضوعات و مطالب و سخنان جزئی)، حساسی شدن نسبت به صداهای ناگهانی و یا نورهای عادی و حتی جزئی، حساسی شدن به هر گونه علامت یا درد در نقطهای از بدن، دشواری و ناتوانی در تمرکز حواس، پریدن از خواب در نیمه شب، احساسی وحشت مفرط و ترس از مرگ قریب الوقوع، عدم اعتماد به نفس، رنگ پریذ گی، تپش قلب، احساس تنگی نفس، احساس درد در سمت چپ قفسه سینه، احساس خفگی و احساس عجز و ناتوانی که کاملاً واهی است.

ولی گاه از این علایم می تواند به قدری شدید باشد که فرد را کاملاً از خود بی خود آن و ارتباطهای اجتماعی وی را مختل ساخته و کار را به فوریتهای پزشکی و یا بخش روانی نیز بکشاند.

 

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)