سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

آشنایی با بوپروپیون ، زیبان، ولبان

 

Bupropion, Zyban, wellban

بوپروپیون ، زیبان، ولبان

 

ولبان

 

یکی از مهم ترین  داروی ضدافسردگی است وهمچنین تنها دارویی است که از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA ) برای افسردگی فصلی مورد تایید قرار گرفته است.

 

آیا فقط در درمان افسردگی از آن استفاده می شود؟

این دارو علاوه بر درمان افسردگی، برای ترک سیگار، اختلال بیش فعالی / کم توجهی ( ADHD )، کمبود میل جنسی ، کاهش ولع مصرف به مواد محرک و … کاربرد دارد.

[divider]

 

چه عوارضی دارد؟

شایعترین عارضه آن به صورت تهوع و کاهش اشتها و کاهش وزن است که در اوایل درمان خود را نشان می دهد. از دیگر عوارض می توان به بی خوابی ، بی قراری، سردرد و… اشاره کرد. این دارو برخلاف دیگر داروهای ضدافسردگی، باعث افزایش وزن و کاهش میل جنسی نمی‌شود.

 

[divider]

آیا باعث تشنج می شود؟

با اینکه در بروشور دارو عارضه تشنج نیزذکر شده است ولی تا مصرف 300 میلی گرم در روز تفاوتی با سایر داروها ندارد و با مقادیر بیشتر از 400 میلی گرم در روز است که خطر تشنج حدود یک دهم درصد افزایش می یابد.

 

[divider]

چه اشکال دارویی دارد؟

این دارو به شکل قرص های آنی رهش  75 و 100 میلی گرم و قرص آهسته رهش 150 میلی گرم در بازار ایران در دسترس می باشد.

 

دکتر محمدرضا قاسم زاده

دکتر محمد رضا قاسم زاده

دارای بورد تخصصی اعصاب و روان از دانشگاه علوم پزشکی ایران

مدرس دانشگاه علوم پزشکی تهران

 

 


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

بدون نظر
 1. متخصص مغز و اعصاب و فلوشیپ اختلالات خواب می گوید

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 2. ناشناس می گوید

  امتیاز بینندگان:1 ستاره

 3. ناشناس می گوید

  امتیاز بینندگان:4 ستاره

 4. ناشناس می گوید

  امتیاز بینندگان:1 ستاره

نظرات بسته شده است.

error: