خانه / روانپزشکی / Zoloft همانند یک دارو نما

Zoloft همانند یک دارو نما

زولفت داروی افسردگی

یک مدعی در دادگاه شکایت کرد که بیمارانی که داروهای ضد افسردگی را مصرف کردند هیچ سودی بیشتر از آن هایی که دارونما(قرص های ساختگی) مصرف می کردند ،نداشتند.

 

خانمی که مدعی بود گفت : در طول سه سالی که Zoloft مصرف می کرده این دارو هیچ کمکی به او نکرده است.وکیل او گفت اداره دارو و غذا نباید Zoloft را تایید می کرد به این دلیل که درباره آن هیچ آزمایش بالینی منتشر نشده و اثبات نشده که به طور قابل توجهی متفاوت از دارونماست.

 

دارونما یک داروی ساختگی است،ماده ای بدون ماده فعال که توسط برخی از شرکت کنندگان در آزمایش های بالینی مصرف می شود تا تعیین کن که آیا دارو هدف دارد، در این مورد ZOLOFT، موثر تر است.

فایزر متهم فریب دادن بازاریابی Zoloft به عنوان یک درمان موثر برای افسردگی در حالی که می دانست این دارو در بهترین حالت از حبه قند تقریبا غیر قابل تشخیص بود.

 

شکایت مدعیان:

بیشتر آزمایش های بالینی که بر روی سودمندی Zoloftتمرکز کرده بود ثابت کردند که منفی یا بی اثر است.در بسیاری از مطالعات درباره سودمندی Zoloft ،این دارو به صورت قابل توجهی بهتر از دارونما در تخفیف علائم افسردگی نبود. در برخی موارد، دارونما نتایج بهتری از Zoloft داشت.

شرکت درباره موثر یا بی اثر بودن Zoloft می دانست.

برچسب داروی Zoloft عمدا به صورت ماهرانه تنظیم شده بود تا مصرف کنندگان و پزشکان را فریب دهد و باور کنند که این دارو در درمان افسردگی بهتر است نسبت به آن چه واقعا است.

با متقاعد کردن بیماران و پزشکان که Zoloftدر درمان افسردگی بسیار موثر  است،آن شرکت می دانست که سود بسیار زیادی بدست می آورد.

دهها میلیارد دلار از سود فروش ZOLOFT، به عنوان یک نتیجه از تلاش های این شرکت بازاریابی گسترده و فریبنده بدست آمده.

Zoloft•در سال 1991 راه اندازی شد.

از آن زمان به بعد، خرید و فروش، بیش از 30 میلیارد دلار درآمد برای این شرکت به ارمغان آورده. قبل از اینکه Zoloft در سال 2007 منقضی شود به عنوان طیف گسترده ای از جایگزین های عام ارزان تر فروخته می شد.

فروش سالانه ZOLOFT در هر سال بیش از 3 میلیارد دلار بود.حتی امروزه که جواز Zoloft باطل شده است بیش از 500 دلار فروش سالانه دارد.بیش از 20 میلیون نسخه Zoloft   و sertraline وجود دارد.

این ادعا هنوز تایید نشده است و این دارو در حال حاضر همچنان مصرف می شود.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه