خانه / زندگی سالم / خواب / مشاغلی که منجر به بی خوابی میشوند!

مشاغلی که منجر به بی خوابی میشوند!

شغل هایی که باعث مشکلات خواب میشوند

photolibrary_rm_photo_of_air_traffic_controller_at_night

کنترل ترافیک هوایی
اخبار هوا و کنترل ترافیک  و کار شیفتی باعث عدم خواب مناسب وعدم رعایت بهداشت خواب میشود واین کار درچرخه درست خواب را خلل ایجاد می کند.

مدیر شبکه اینترنتی

getty_rf_photo_of_network_admin_sleeping_on_floor

 مدیران شبکه  باید اطمینان حاصل کند که کاربران خدمات مبتنی بر وب را در دسترس  دارند . به همین دلیل است که شما هر زمان که دوست دارید می توانید به خرید کتاب ، دانلود موسیقی و یا … بپردازید .

کارگر کارخانه

getty_rm_photo_of_factory_workers_making_globes

صنعت متکی بر کار وبرای جلوگیری از خرابی کارخانه و به حداکثر رساندن بهره وری مجبور شده است تا از کارگران به صورت سبفتی استفاده کند و این افراد در مقایسه با کارگرانی که به صورت شیفتی کار نمی کنند  از محرومیت خواب بیشتری برخوردارند در نتیجه  کارگران کسل و خسته می توانند خطر ابتلا به آسیب های محیط کار را افزایش دهند. خواب ناکافی همچنین با فشار خون بالا ، دیابت  و افسردگی مرتبط است.

مدیر ارشد

getty_rm_photo_of_financial_analyst_working_late_at_night

افرادی که می خواهند مدیر خوبی باشند و تیم منظم وخوبی داشته باشند باید زمان بیشتری برای ارتباط داشته باشد وهمین امر مستلزم استرس بیشتر و خواب کمتر میشود.

خبرنگاران

getty_rm_photo_of_reporter_at_polling_station

گزارشگران مخصوصا کسانی که نیازه به صورت زنده  و در طول شب مصاحبه تهیه کنند ، تولید کنندگان و فیلم برداران ، باعث تغییرات نامنظم در زندگی شان میشود وباعث میشود تا شب ها ، شب زنده داری کنند.

پرستار

getty_rm_photo_of_nurse_yawning_over_paperwork

برای ارائه خدمات مستمر به بیماران، بسیاری از پرستاران نیز تا پایان کار، ساعت های طولانی  را مجبورند که بیدار بمانند.

تحلیلگر مالی

حسابدار یا تحلیلگر مالی

تنها کارگران شیفت نیستند که باید بی خوابی را تحمل کنند برخی از تحلیل گران مالی در بازارهای خارجی مانند اروپا یا آسیا کار می کنند. نگه داشتن چشم در آن بازارها می تواند نیاز به کار درساعت های عجیب و غریب باشد وعلتش به خاطر اختلاف زمان می باشد. حرفه ای های موفق نیز تمایل دارند ساعت های طولانی کار کنند . با توجه به مرکز سیاست کار و زندگی ، 62 ٪ از افراد بالای 50 ساعت در هفته و 10٪  از انها بیش از 80 ساعت در هفته کار می کنند .

افسر پلیس

پلیس

برای محافظت و خدمت به مردم در تمام شب و روز  ، بسیاری از ادارات پلیس با استفاده از شیفت چرخشی همیشه در خدمت هستند . این امر منجر به کار  24 ساعته بدون تعطیلات در بدترین ساعات می باشد .

دانشجوی پزشکی

کاروز پزشکی

دانشجویان پزشکی ممکن است ، ساعت های زیادی را در بیمارستان گذرانده و خواب کافی نداشته باشند .

مطالعات نشان می دهد کارورزان پزشکی دو برابر احتمال زیاد تصادفات با اتومبیل خود را دارند وآنها همچنین بیشتر احتمال دارند که تشخیصی اشتباهی برای بیماران دهند که تمامی این ها به علت بیخوابی است.

خلبان هواپیما

خلبان

خلبانان  به علت سفر به مناطق مختلف ساعت های نامنظم، شیفت های طولانی وبا تاخیر روبرو هستند بیشتر دچار خستگی و بی خوابی میشوند  .

پدر و مادرهایی که کودک جدید به دنیا آورده اند

کودک تازه متولد شده

هنگامی که یک نوزاد هر چند ساعت از خواب بیدار میشود برای خانواده ها مخصوصا مادران بسیار سخت بوده و استراحت کردن از آنها سلب میشود البته این مشکل زمانی که کودک به 16 هفته ای میرسد تا حدی حل میشود.

 

http://www.webmd.com/sleep-disorders/ss/slideshow-worst-jobs-for-sleep

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه