خانه / تربیت فرزندان / آموزش کودکان / 8 فعالیت سرگرم کننده برای کودکان مبتلا به اوتیسم

8 فعالیت سرگرم کننده برای کودکان مبتلا به اوتیسم

file_606278

1)    برش زدن و چسباندن تکه های پارچه روی کاغذ

shredded-paper-flower-bouquet-gift-slide
این  کار سرگرم کننده، یک پروژه ی هنر لمسی است که  می تواند یک کادوی مناسب برای روز مادر و پدر نیز باشد.
2)    الفبای مخفی در آب

underwater-spy-alphabet-bottle-slide
یک بطری حاوی حروف الفبا و اشیاء ریز دیگر را پر آب کنید، و تکان دهید و اجازه دهید تا کودک حروف الفبایی که می بیند، بگوید.این بازی می تواند برای مدتی کودک شما را مشغول نگه دارد، در حالی که خیلی خلاقانه به تحریک  دیداری کودک و تشخیص حروف الفبا نیز کمک می کند.
3)    رنگ آمیزی با یخ های رنگی

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

paint-with-ice-slide
در این بازی مایع رنگ در قالب یخ ریخته می شود و چوب بستنی را نیز دروسط آن فرو می کنیم. وقتی یخ زدکودک می تواند با کمک آنها به رنگ آمیزی بپزدازد.یک روش برای نقاشی سرد و یاد دادن ترکیب رنگ به کودک.
4)    کاوش حسی ومهارت های ریاضی

sensory-table-slide
در برنامه های  مهد کودک ها یک جدول حواس برای کودکان وجود دارد، سعی کنید یک جدول نیز در خانه ایجاد کنید. با استفاده از حبوبات و خاک رس و مایعات  و ظروف پلاستیکی و … می توانید مفاهیم طبقه بندی،پر و خالی، کم زیاد، بزرگ و کوچک و حس لامسه را با کودک تمرین کنید.
5)    بازی اشکال

halves-slide
برای اینکه کودک را با اشکال آشنا کنید می توانید از چوب های بستنی استفاده کنید ، و شکل ها را روی هر کدام بکشید و از تطبیق آنها شکل جدید را ایجاد کنید.

6)    ساخت ستاره و دانه های برف با خمیر

snowflake-sculptures-slide
همه ی کودکان خمیر بازی را دوست دارند در این بازی به کودک کمک کنید ستاره یا دانه های برف را درست کند و با استفاده از اکلیل آنها را درخشان و براق کند.
7)    شمارش و تمرین رنگ آمیزی و چاپ

numberrubbings-preschool-slide
این فعالیت هنری است که کودک یاد می گیرد رنگ آمیزی و چاپ را تمرین کند و در عین حال یکی از روش های تمرین ریاضی برای کودکان پیش دبستانی می باشد.
8)    تمرینها یی برای حس بویایی

smelling-station-350x440
به کودکان یاد دهید قدر دان حواس خود باشند، یکی از این روشها انجام تمرین  و آزمایشات مختلف برای هر یک از حواس می باشد.
برای حس بویایی می توانید موادی که بوهای تند ی دارند مثل لیمو،پیاز،سیر و غیره را در ظرف بگذارید و با یک پارچه روی آنها را بپوشانید و از کودک بخواهید بو کند و حدس بزند بوی چه چیزی است.

منبع:      www.education.com

لیزر مو

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان
گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه