خانه / تربیت فرزندان / آموزش کودکان / 8 فعالیت سرگرم کننده برای کودکان مبتلا به اوتیسم

8 فعالیت سرگرم کننده برای کودکان مبتلا به اوتیسم

file_606278

1)    برش زدن و چسباندن تکه های پارچه روی کاغذ

shredded-paper-flower-bouquet-gift-slide
این  کار سرگرم کننده، یک پروژه ی هنر لمسی است که  می تواند یک کادوی مناسب برای روز مادر و پدر نیز باشد.
2)    الفبای مخفی در آب

underwater-spy-alphabet-bottle-slide
یک بطری حاوی حروف الفبا و اشیاء ریز دیگر را پر آب کنید، و تکان دهید و اجازه دهید تا کودک حروف الفبایی که می بیند، بگوید.این بازی می تواند برای مدتی کودک شما را مشغول نگه دارد، در حالی که خیلی خلاقانه به تحریک  دیداری کودک و تشخیص حروف الفبا نیز کمک می کند.
3)    رنگ آمیزی با یخ های رنگی

paint-with-ice-slide
در این بازی مایع رنگ در قالب یخ ریخته می شود و چوب بستنی را نیز دروسط آن فرو می کنیم. وقتی یخ زدکودک می تواند با کمک آنها به رنگ آمیزی بپزدازد.یک روش برای نقاشی سرد و یاد دادن ترکیب رنگ به کودک.
4)    کاوش حسی ومهارت های ریاضی

sensory-table-slide
در برنامه های  مهد کودک ها یک جدول حواس برای کودکان وجود دارد، سعی کنید یک جدول نیز در خانه ایجاد کنید. با استفاده از حبوبات و خاک رس و مایعات  و ظروف پلاستیکی و … می توانید مفاهیم طبقه بندی،پر و خالی، کم زیاد، بزرگ و کوچک و حس لامسه را با کودک تمرین کنید.
5)    بازی اشکال

halves-slide
برای اینکه کودک را با اشکال آشنا کنید می توانید از چوب های بستنی استفاده کنید ، و شکل ها را روی هر کدام بکشید و از تطبیق آنها شکل جدید را ایجاد کنید.

6)    ساخت ستاره و دانه های برف با خمیر

snowflake-sculptures-slide
همه ی کودکان خمیر بازی را دوست دارند در این بازی به کودک کمک کنید ستاره یا دانه های برف را درست کند و با استفاده از اکلیل آنها را درخشان و براق کند.
7)    شمارش و تمرین رنگ آمیزی و چاپ

numberrubbings-preschool-slide
این فعالیت هنری است که کودک یاد می گیرد رنگ آمیزی و چاپ را تمرین کند و در عین حال یکی از روش های تمرین ریاضی برای کودکان پیش دبستانی می باشد.
8)    تمرینها یی برای حس بویایی

smelling-station-350x440
به کودکان یاد دهید قدر دان حواس خود باشند، یکی از این روشها انجام تمرین  و آزمایشات مختلف برای هر یک از حواس می باشد.
برای حس بویایی می توانید موادی که بوهای تند ی دارند مثل لیمو،پیاز،سیر و غیره را در ظرف بگذارید و با یک پارچه روی آنها را بپوشانید و از کودک بخواهید بو کند و حدس بزند بوی چه چیزی است.

منبع:      www.education.com

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه