خانه / تربیت فرزندان / آموزش کودکان / 7 روش برای بالا بردن جهان کودک

7 روش برای بالا بردن جهان کودک

دنیای از دید کودک

بچه ها امروزه در یک فضای جهانی شده رشد می کنند.اما چگونه می توانید در حالی که کودکتان در آغوشتان است او را با بسیاری از فرهنگ هاو رسوم سایر کشورها و مناطق آشنا کنید؟

بله سفر کردن به مناطق مختلف واضح ترین جواب این سوال خواهد بود، اما همیشه تعطیلات نیست و همیشه بودجه لازم سفر برای همه محیا نیست. برای اینکه کودکتان را برای این فضای جهانی شده آماده کنید لازم نیست که حتماً حساب بانکی شما زیاد باشد یا هر روز برای بالا بردن بودجه چند جا کار کنید. به جای آن یک فرصت منحصر بفرد برای کشف سرگرم کننده، یادگیری، لذت بردن و رشد کودک فراهم کنید.

اینجا 7 را ه برای شروع ذکر می شود:

1)  تماشای جهان از محیط خانه

یک قسمت از نقشه ی جهان را بیاورید و یک قسمت خیلی شلوغ را انتخاب کنید ( و عکس هایی نشان دهید که کنجکاویی کودک را تحریک کند) و بعد در مورد آن کشور، نام شهرهایش، مکانش در کره ی زمین،فرهنگ آن و زبانش با کودک گفتگو کنید.

 برای اقلام تزئینی در خانه از مکانها یا صنعت خاص یک کشور استفاده کنید، برخی از اقلام نیز می تواند داستان یا افسانه ی آن کشور و منطقه باشد که برای کودکان بسیار جذاب خواهد بود.

کتابهای تصویری خیلی بهتر می تواند در این مورد کمک کننده باشد، می توانید اگر پول کشورها را دارید به کودک نشان دهید.

2)  بحث در مورد جهان

اگر برای کودک خود لباسی می خرید به کشور سازنده ی آن دقت کنید و با کودک خود آن را در نقشه پیدا کنید. مکان شرکت های سازنده ی فیلم ها و کارتونهایی مورد علاقه ی کودکان ، اسباب بازیها و غیره نیز می توانید پیدا کنید.

3)   گوش دادن به موسیقی با زبان های مختلف

اجازه بدهید موسیقی های مربوط به کشورهای مختلف در محیط خانه پخش شود، می توانید هنگام شام درست کردن، رانندگی کردن به شعر هایی با زبان های خارجه گوش کنید. حتی می توانید با آن آهنگ ها با کودک خود بازی کنید تا خاطره  و حس خوبی از آن آهنگ و زبان داشته باشند.

4)  تماشای فیلم خانوادگی  یا خوردن غذای آن کشور

سعی کنید یک فیلم از یک کشور با موضوع  خانوادگی انتخاب کنید ، به ویژه می توانید از کودک خود بپرسید امروز دوست دارد به کجا سفر کند؟ مغولستان، ایرلند، هند یا…

یک فروشگاه پیدا کنید که غذاهای مناطق مختلف را دارد و آن شب به همراه فیلم غذای آن منطقه را در جمع خانواده صرف کنید.

5)  هدیه از صنایع دستی جهان

به کودک خود هدیه ای از صنایع دست ساز کشوری را هدیه بدهید، او را برای خرید هدیه به معلم یا جشن تولد دوست جایی ببرید که بتواند یک هدیه از صنایع مناطق مختلف انتخاب کند. این کار به کودک شما احساس غرور از اینکه به نوعی با جایی خاصی ارتباط پیدا کرده است می دهد.

6)  یادگیری زبان های خارجه

اگر در مدرسه زبان دیگری به کودکان آموزش داده می شود حتماً ثبت نام کنید و در خانه نیز نرم افزارهای آموزشی و بازی به زبان های دیگر را تهیه کنید.

منبع:

www.kidshealth.org

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه