خانه / آموزش روابط / 7دلیلی که ، بسیاری از مردم از عاشق شدن می ترسند ….

7دلیلی که ، بسیاری از مردم از عاشق شدن می ترسند ….

علت جدایی

1)عشق واقعی باعث می شود ما احساس آسیب پذیری کنیم. یک رابطه جدید قلمرو نا معلومی دارد و بسیاری از ما  یک ترس طبیعی ناشناخته ای داریم. عاشق به معنی گرفتن یک خطر واقعی است.

اعتماد به شخص دیگری بر ما تاثیر می گذارد و باعث می شود  تا احساساتمان در معرض  آسیب قرار بگیرد.

2) ممکن است به خاطر گذشته ای که داشته ایم در رابطه جدید خیلی با احتیاط وارد شویم و رابطه جدیدمان نیز تحت تاثیر گذشته قرار بگیرد و در رابطه جدید نیز دچار مشکل شویم واحساسی که از گذشته در ما وجود دارد منجر به ایجاد خشم در ما شود وترجیح می دهیم که تنها باشیم تا اینکه وارد یک رابطه جدید شویم.

3)عشق جدید ،هویت قدیمی ما را به چالش می کشد و اکثر ما یک بحران درونی را تجربه کرده ایم و همین مانند یک شعله درون ما زبانه می کشد و نمی گذارد که از شادی جدیدمان لذت ببریم و مدام در درون ما چیزی می گوید که :ما ارزش شادی را نداریم و سزاوار اینها نیستیم و این  نگرش ها نسبت به  زندگی گذشته و پدر و مادر ما شکل گرفته اند.

4) گاهی این ذهنیت در ما به وجود آمده است که بعد از هر شادی ،غم واندوه همراه است و بلعکسش نیز صدق می کند و به خاطر ترس مان از ایجاد غم واندوه از یک عشق خوب می پزهیزیم.

5) اغلب عشق به صورت نابرابر می باشد ، خیلی از افراد نگران این هستند که تکامل دوست داشتن شان به چه صورت است . ممکن است که زیاد علاقمند شوند و طرف مقابل خیر ویا بلعکس.

6) این گونه روابط عاشقانه ممکن است با رابطه داشتن با خانواده در تضاد باشد و مانع ارتباط درست با خانواده شود، فرد فکر می کند که تنها از لحاظ فیزیکی از خانواده جدا نمیشود بلکه از لحاظ عاطفی هم ممکن است از خانواده دور شود وبه همین دلیل وارد رابطه جدید نمیشود.

7) مهم ترین ترس وجودی ما از عشق آن است که شخص مورد نظر را از دست بدهیم و فکر از دست دادن بسیار وحشتناک است و وارد نشدن به یک رابطه عاشقانه در واقع نوعی مکانیسم دفاعی برای جلوگیری از چنین وابستگی هایی است.

منبع:

.psychalive

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه