خانه / زندگی سالم / 5 راهکار سازنده برای داشتن روز سازنده و مفید

5 راهکار سازنده برای داشتن روز سازنده و مفید

5 راهکار ساده برای داشتن روزی سازنده و مفید

” از هر روز خود یک شاهکار بسازید”  یکی از راهنمایی های جان وودن پدر جاشوا وودن

البته اینکه هر روز خود را به یک شاهکار تبدیل کنیم سخت است ولی حداقل می توانیم از هر روز یک روز سازنده و مولد بسازیم.

حالا چگونه می توانیم  اینکار را انجام دهیم؟

1)     داشتن یک صبح خوب را در خود عادت دهید.

راه اینکه بتوانید یک روز خوب این است که صبح خوبی را شروع کرده باشید.اگر صبح را خوب آغاز نکرده باشید بعید است که روز خوبی داشته باشید. به همین دلیل برای یک صبح دل انگیز و خوب برنامه ریزی کنید.

 صبحتان را برنامه های زیر پر کنید:

زمان تفکر

زمانی را برای مشخص کردن اهداف و کارهای زندگی صرف کنید. شاید صبح که بیدار می شوید به بخش های مختلف زندگی و کارهایی که باید انجام شود فکر می کنید . مشخص کردن کارهای آن روز به شما کمک می کند تا  در طول روز براحتی تصمیم بگیرید و برای برنامه ای مشخص تلاش کنید.

ورزش

ورزش کردن انرژیتان را تقویت می کند. در نتیجه قادر خواهید بود بهتر فکر کنید و در تمام مدت روز شور وشوق لازم برای انجام کارها را داشته باشید.

برنامه ریزی

ظرفیت شما محدود است ؛ تنها می توانید تعداد کمی کار در طول یک روز انجام دهید. به همین دلیل نیاز دارید که برنامه ریزی و اولویت بندی داشته باشید. بعلاوه وقتی برنامه ریزی می کنید می دانید چه می خواهید و در آخر روز وقتی خود را ارزیابی می کنید می دانید که آیا به آنچه در برنامه بود عمل کردید یا خیر.

2)     تمرکز

بعد از اتمام کارهای مربوط به صبح، باید خودتان را برای عمل و انجام وظایف آماده کنید. یک کلید برای درست پیش رفتن امور، تمرکز روی کارهایی است که دست به انجام آنها می زنید. فکرتان را از کاری که در حال انجام آن هستید منحرف نکنید، زیرا مجبور می شوید برای اتمام آن وقت و انرژی بیشتری صرف کنید.

می توانید از یک تایمر برای انجام وظایف استفاده کنید. این کار باعث می شود روی کارتان بیشتر تمرکز کنید.

3)     زنگ تفریح

در تمام طول روز از انرژی یکسانی برخوردار نیستید و نمی توانید در همه ی لحظه ها در اوج باشید. حتماً زمان هایی در روز است که احساس می کنید انرژی کمی دارید. برای انجام کار ها و برنامه ریزی، سطح انرژی خود در هر زمان از روز را درنظر بگیرید. و زمان هایی را برا ی تجدید قوا در نظر بگیرید. به عنوان مثال چرچیل، عادت داشت  در طول روز چرت بزند.

4)     جشن برد

برای داشتن یک روز خوب، نیاز دارید که انگیزه ی خود را بالا نگه دارید، برای اینکار می توانید برای هر موفقیت خود حتی کوچک جشن بگیرید و به خودتان پاداش دهید.

5)     افزایش کیفیت با تغذیه ذهن

حتماً در طول روز کارهایی دارید که نیاز ندارد تمرکز زیادی داشته باشید. مثل ظرف شستن، گل کاری و …  این مواقع زمان مناسبی است که می توانید ذهن خود را با اطلاعات تغذیه کنید با کارهایی مثل گوش دادن پادکست ها و یا کتاب های صوتی .

 منبع:

lifeoptimizer

 

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه