خانه / زندگی سالم / 5 راهکار سازنده برای داشتن روز سازنده و مفید

5 راهکار سازنده برای داشتن روز سازنده و مفید

5 راهکار سازنده برای داشتن روز سازنده و مفیدReviewed by مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان on Feb 22Rating:

5 راهکار ساده برای داشتن روزی سازنده و مفید

” از هر روز خود یک شاهکار بسازید”  یکی از راهنمایی های جان وودن پدر جاشوا وودن

البته اینکه هر روز خود را به یک شاهکار تبدیل کنیم سخت است ولی حداقل می توانیم از هر روز یک روز سازنده و مولد بسازیم.

حالا چگونه می توانیم  اینکار را انجام دهیم؟

1)     داشتن یک صبح خوب را در خود عادت دهید.

راه اینکه بتوانید یک روز خوب این است که صبح خوبی را شروع کرده باشید.اگر صبح را خوب آغاز نکرده باشید بعید است که روز خوبی داشته باشید. به همین دلیل برای یک صبح دل انگیز و خوب برنامه ریزی کنید.

 صبحتان را برنامه های زیر پر کنید:

زمان تفکر

زمانی را برای مشخص کردن اهداف و کارهای زندگی صرف کنید. شاید صبح که بیدار می شوید به بخش های مختلف زندگی و کارهایی که باید انجام شود فکر می کنید . مشخص کردن کارهای آن روز به شما کمک می کند تا  در طول روز براحتی تصمیم بگیرید و برای برنامه ای مشخص تلاش کنید.

ورزش

ورزش کردن انرژیتان را تقویت می کند. در نتیجه قادر خواهید بود بهتر فکر کنید و در تمام مدت روز شور وشوق لازم برای انجام کارها را داشته باشید.

برنامه ریزی

ظرفیت شما محدود است ؛ تنها می توانید تعداد کمی کار در طول یک روز انجام دهید. به همین دلیل نیاز دارید که برنامه ریزی و اولویت بندی داشته باشید. بعلاوه وقتی برنامه ریزی می کنید می دانید چه می خواهید و در آخر روز وقتی خود را ارزیابی می کنید می دانید که آیا به آنچه در برنامه بود عمل کردید یا خیر.

2)     تمرکز

بعد از اتمام کارهای مربوط به صبح، باید خودتان را برای عمل و انجام وظایف آماده کنید. یک کلید برای درست پیش رفتن امور، تمرکز روی کارهایی است که دست به انجام آنها می زنید. فکرتان را از کاری که در حال انجام آن هستید منحرف نکنید، زیرا مجبور می شوید برای اتمام آن وقت و انرژی بیشتری صرف کنید.

می توانید از یک تایمر برای انجام وظایف استفاده کنید. این کار باعث می شود روی کارتان بیشتر تمرکز کنید.

3)     زنگ تفریح

در تمام طول روز از انرژی یکسانی برخوردار نیستید و نمی توانید در همه ی لحظه ها در اوج باشید. حتماً زمان هایی در روز است که احساس می کنید انرژی کمی دارید. برای انجام کار ها و برنامه ریزی، سطح انرژی خود در هر زمان از روز را درنظر بگیرید. و زمان هایی را برا ی تجدید قوا در نظر بگیرید. به عنوان مثال چرچیل، عادت داشت  در طول روز چرت بزند.

4)     جشن برد

برای داشتن یک روز خوب، نیاز دارید که انگیزه ی خود را بالا نگه دارید، برای اینکار می توانید برای هر موفقیت خود حتی کوچک جشن بگیرید و به خودتان پاداش دهید.

5)     افزایش کیفیت با تغذیه ذهن

حتماً در طول روز کارهایی دارید که نیاز ندارد تمرکز زیادی داشته باشید. مثل ظرف شستن، گل کاری و …  این مواقع زمان مناسبی است که می توانید ذهن خود را با اطلاعات تغذیه کنید با کارهایی مثل گوش دادن پادکست ها و یا کتاب های صوتی .

 منبع:

lifeoptimizer

 

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - 5 راهکار سازنده برای داشتن روز سازنده و مفید

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه