خانه / بیماریهای مغزواعصاب / سردرد / 5 توصیه ساده برای جلوگیری از میگرن

5 توصیه ساده برای جلوگیری از میگرن

میگرن

5 توصیه ساده برای جلوگیری از میگرن

1 ) منیزیم
تعداد شگفت انگیزی از بیماران مبتلا به میگرن از کمبود منیزیم رنج می برند. منیزیم سبب شل شدن عضلات و کاهش درد می شود ، تجویز منیزیم برای بیماران مبتلا به سردرد میگرنی مزمن با نتایج عالی همراه بوده است .

2 ) ویتامین B2
تجویز مکمل ویتامین B2  (ریبوفلاوین) در تعداد زیادی از بیماران مبتلا به میگرن موثر است.

3 ) محدود کردن بعضی مواد در رژیم غذایی
شما ممکن است دریابید که آلرژی به گندم ، لبنیات ، شراب و یا حتی تخم مرغ پشت بسیاری از حملات شما قرار دارد!

4 ) حذف گلوتن از رژیم غذایی
این موضوع بحث برانگیز است، اما تعداد رو به افزایشی از مردم دریافته اند که حذف گلوتن از رژیم غذایی منجر به سلامت بهتر می شود، کاهش یا حذف کامل گلوتن از بیماری های مزمن مانند میگرن، انواع سردرد و درد مفاصل جلوگیری می کند . برای جلوگیری از میگرن پرهیز از گلوتن موجود در گندم، جو، چاودار،  و جو دوسر ممکن است موثر باشد.

5 ) هورمون
اگر میگرن شما هورمونی هستند، شانس خود برای جلوگیری از میگرن را با استراحت، تمرین ، خواب بهتر ، و اجتناب از الکل، قند و نشاسته امتحان کنید.

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

 مدیر کلینیک سردرد آلومینا و متخصص درمان های دارویی و غیر دارویی سردرد

 

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان  اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه