خانه / تربیت فرزندان / اوتیسم / 5 اختلال عمده روانی که با مسائل ژنتیکی در ارتباطند

5 اختلال عمده روانی که با مسائل ژنتیکی در ارتباطند

پنج اختلالات عمده روانی  که با مسائل ژنتیکی در ارتباطند

ژن مرتبط با اختلالات روانپزشکی

پنج بیماری روانی عمده از جمله : اوتیسم، اختلال نقص توجه بیش فعالی، اختلال دوقطبی، اختلال افسردگی اساسی و اسکیزوفرنی  به نظر می رسد که عوامل ژنتیکی در ایجاد این اختلالات دخیل هستند (لانست، آنلاین فوریه 28).

محققان ژنوم بر روی بیش از 33،000 نفر را در 19 کشور با یکی از اختلالات نام برده  در بالا که نزدیک به 28،000 نفر در گروه شاهد مورد بررسی دادند. آنها چهار منطقه از کد ژنتیکی که به تمام پنج اختلالات مرتبط بود را در بر داشتند.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

اختلال در دو ژن خاص دیده شده  یکی از ژن ها  که قبلا با اختلال دو قطبی و اسکیزوفرنی ارتباط داشت  مشخص شده بود و ازسوی دیگر، ژن دیگری که تنظیم جریان کلسیم در سلول های مغز و حیاتی را در کمک رسانی  به سلول های عصبی دیگر را بر عهده داشتند.

محققان فرض می کنند که اختلال در عملکرد کانال کلسیم می تواند  فرد را معرض خطر ابتلا به هر کدام یک از پنج اختلالات قرار دهد.

“در حالی که این تغییرات تنها بخش کوچکی از تحقیقات ژنتیکی  این اختلالات است، البته این یافته ها هنوز هم با حیطه زیست شناسی مرتبط است” (استاد روانپزشکی در دانشکده پزشکی هاروارد و بیمارستان عمومی ماساچوست).
امید است که این یافته ها در نهایت مسیر را برای تشخیص و درمان این اختلالات آسان کند.

http://www.apa.org/monitor/2013/05/disorders.aspx

لیزر مو

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 12 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه