خانه / زندگی سالم / نکته ی سلامت روز؛4 روش ساده برای بالا بردن سطح انرژی

نکته ی سلامت روز؛4 روش ساده برای بالا بردن سطح انرژی

4 روش برای بالا بردن سطح انرژی
در فیزیک انرژی به عنوان « توانایی یا ظرفیت انجام کار» تعریف شده است،انرژی فیزیکی ذخیره ی سوخت محرکه برای کارایی انسان است.

1) سوخت مورد نیاز بدن را تأمین کنید.
خوردن 4 الی 5 وعده غذایی در طول روز ، در صبحانه و ناهار مطمئن شوید که پروتئین لازم را به بدن خود رسانده اید، پروتئینی مانند تیروزین، به انتقال دهنده ی های عصبی هوشیاری، دوپامین تبدیل می شود، دوپامین به افزایش سطح انرژی و تمرکز کمک می کند.

2) تحرک داشته باشید.
حرکات بدنی و فعالیت های منظم گردش خون در بدن را راحت و سریعتر می کند، حداقل 90 دقیقه در روز تحرک و جهش داشته باشید.

3) روی موج زندگی خود کار کنید.
مطالعات  نشان می دهد که ما می توانیم به مدت 90 تا 120 دقیقه متمرکز باقی بمانیم وسطح بالایی از پردازش را بروز دهیم، روز خود را طوری تنظیم کنید که بعد از 90 دقیقه تا 2 ساعت ، به مدت 5 تا 15 دقیقه به مغز خود استراحت دهید.

4) خود را مجدداً شارژ کنید.
با خواب عمیق در طول شب می توانید سطح انرژیی خود را ذخیره کنید،هر شخص بزرگسسالی باید 7 تا 8 ساعت بخوابد، هر شب 60دقیقه قبل از رفتن به رخت خواب چراغ را خاموش کنید.

منبع:

bodyandsoul

 

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه