خانه / آموزش روابط / 3 چیز که هرگز نباید به مردتان بگویید

3 چیز که هرگز نباید به مردتان بگویید

در زندگی زناشویی حرف هایی هست که گفتن شان نباید به صورت مستقیم باشد، زیرا که باعث می شود همسرتان از لحاظ عاطفی از شما فاصله بگیرد و بخواهد که کناره گیری کند. این موضوعات عبارتند از:

الف: هرچیزی که حاکی از این باشد که او توانایی اداره کردن خانواده اش را ندارد.

مثل اینکه بگویید: اگر درآمدت بیشتر بود، نیاز نبود این همه پول برای قسط هایمان بدهیم.

 

ب: هرچیزی که نشان دهنده این باشد که او علاقه ای به خانواده اش ندارد یا نسبت به آن ها بی توجه است.

مثل اینکه بگویید: همه روز سر کار هستی، اصلا حواست به من و بچه هایت نیست. تو بیشتر وقتت را صرف کارت می کنی.

 

ج: هر حرفی که نشان دهنده این باشد که او در کارهای خانه، کم کار است.

مثل اینکه بگویید: چرا در کارهای خانه کمک نمی کنی؟ خیال می کنی کارهای خانه ساده است، و …

 

مردها با شنیدن این انتقادها به شدت از کوره در میروند، به این دلیل که این انتقادها احساس ضعیف بودن را در مردها برمی انگیزاند. توجه داشته باشید که منظور ما این نیست که با هر شرایطی سازش کنید و رفتارهای غیرمسئولانه و واکنش های ضعیف اش را نادیده بگیرید، بلکه منظور این است که به جای این انتقادات سعی کنید در این زمینه ها تغییر اساسی ایجاد کنید. شما این توانایی را دارید که با تایید و حمایت از تلاش های سخت او، به او کمک کنید تا موفق تر شود، به جای اینکه دائم غر بزنید و باعث شوید در گوشه ای بنشیند و سر در گریبان بگیرد.

روابط زوجین

برای اینکه همسرم موفق تر شود چه کار کنم؟

تلاش او را برای تامین مخارج خانواده تحسین کنید. مثلا به او بگویید که ” از اینکه برای تامین مخارج زندگی تلاش می کنی متشکرم. دوست دارم فکری کنیم و راهی برای کسب درآمد بیشتر پیدا کنیم، همچنین می توانیم همزمان هزینه های زندگی مان را هم پایین تر بیاوریم”.

به جایگاه او به عنوان عضوی از خانواده احترام بگذارید، ” می دانم که هر روز باید مدت زیادی سر کار باشی، اما من و بچه ها خیلی دلتنگ تو میشویم و دوست داریم تو را بیشتر ببینیم، به نظرت چه کار کنیم که شرایط بهتری ایجاد شود و همه مان شادتر باشیم؟”

سهم او را در انجام کارهای خانه به او یادآوری کنید و بگویید ” میدانم که در خارج از خانه سخت درگیر هستی و از صبح تا شب کار می کنی، اما کارهای من هم واقعا زیاد است و به کمک تو واقعا احتیاج دارم”

مشاوره روابط بین زوجین،روابط بین فردی و حل مشکلات خانوادگی یکی از حیطه های تخصصی در کلینیک آلومیناست.

فاطمه امیری فاطمه امیری -روانشناس بالینی،نوروتراپیست

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

■ فاطمه امیری ■ دانش آموخته روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران ■■ متخصص نوروتراپی، درمانگر اختصاصی در زمینه استرس و اضطراب ( کودکان و بزرگسالان)، سردرد،اختلال بیش فعالی/نقص توجه، تریکوتیلومانیا، و افزایش تمرکز و تقویت حافظه ●●● در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت به صفحه تماس با ما مراجعه کنید●●●

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه