خانه / آموزش روابط / 3 پیشنهاد ساده ای که می توانید رابطه کارآمدتری داشته باشید

3 پیشنهاد ساده ای که می توانید رابطه کارآمدتری داشته باشید

 3 پیشنهاد ساده

به قول آنتونی رابینز: “روشی که ما با دیگران با آنها ارتباط  برقرار می کنیم ، در نهایت کیفیت زندگی ما را مشخص می کند”. ارتباطات، شفاهی یا غیر شفاهی، تمامی ارتباطات ما رامشخص می کنند.

زمانی را به یاد بیاورید وقتی وارد محل جدیدی میشوید و فردی با لبخند به استقبال شما می آید؟ ودر همان هنگام زمانی را به خاطر آورید که در همان محل فردی اخمو و شاکی به طرف شما می آید؟ نظرتان چیست؟ چه فکری می کنید؟

خوب مسلما از نوع برخورد اول بیشتر خوشتان می آید پس بیایید خودتان هم به همین گونه رفتار کنید.

استوار و محکم باشید

خیلی بد است که امروز یک حرفی بزنید و روز بعد حرف دیگری، سعی کنید روی حرف خود بایستید تا دیگران بتوانند به شما اعتماد کنند.

روراست باشید

زمانی که با کسی صحبت می کنید در نهان و با کنایه صحبت نکنید ،خیلی محترمانه حرفهایتان را بیان کنید،کمتر از لغات پیچیده و تخصصی استفاده کنید ، اجازه دهید طرف مقابل متوجه حرفهای شما شود،از خودتان این سوال را بپرسید که آیا قرار است تا حرف هایتان بر روی دیگری تاثیر گذارد یا فقط شنیده شود؟ پاسخ به این سوال خیلی می تواند به شما کمک کند.

مودبانه صحبت کنید

زمانی که طرف مقابل صحبت های شما را گوش میدهد واحساس می کند که شما نسبت به او مودب هستید ، سعی می کند با گوش جان نیز حرف های شما را بشنود و درک کند،زیرا با گفتن لغات نادرست و تند باعث میشود تا اطرافیان در موضع دفاعی قرار بگیرند ،سعی کنید لحن مثبت و تن آرامی داشته باشید.  

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ( روانشناس ،درمانگر و نوروتراپیست )

.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه