خانه / نکته ی سلامت روز / 3 راهکار اساسی برای کسب آرامش درونی

3 راهکار اساسی برای کسب آرامش درونی

بدیهی است که زندگی گاهی شما را گیج کند.در واقع طبق نظر سنجی مرکز تحقیقات پیو بیش از یک چهارم زنان و 21 درصد از مردان همیشه احساس فشار هستند.3 راهکار اصلی برای رسیدن به آرامش درونی

شاید شما نیز جزء همین گروه انسانها باشید، یا شاید گاهی اوقات با احساسات اینچنینی روبرو می شوید، تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چگونه می توانید احساس آرامش و زندگی بدون استرس  و خوشحالی را حتی با وجود هرج و مرج های زندگی تجربه کنید؟ چیزی با عنوان آرامش درونی.

 شکی نیست که آرامش درونی در زندگی هر فردی نقش بسزایی ایفا می کند. شما می توانید تمام چیزهای جهان را داشته باشید، اما اگر آرامشی که لازم دارید نداشته باشید، زندگی شما همراه با خوشبختی نیست. از طرف دیگر ممکن است ثروتمند نباشید اما  آرامش درونیتان زندگی شما را سرشار از لذت کند. به همین دلیل مهم است که یاد بگیریم چگونه دلی آرام داشته باشیم.

اینجا به 3 راهکار اشاره می شود:

با خودتان در صلح و آرامش باشید.

قبل از هر چیز دیگری باید با خودتان صلح کنید. از این‎که برای اتفاق‎های بدی که در گذشته افتاده خودتان را مقصر بدانید دست بردارید؛ همه اشتباه می‎کنند پس خودتان را ببخشید و رو به آینده حرکت کنید.

بعلاوه  خودتان را  باید همان‎گونه که هستید بپذیرید برای عنوان مثال، آرزوی ظاهری متفاوت یا شرایط خانوادگی دیگری را نداشته باشید خداوند شما را منحصر به فرد خلق کرده است پس خودتان را با دیگران مقایسه نکنید. ممکن است در حال حاضر حکمت برخی اتفاقات را ندانید اما باید ایمان داشته باشید که در نهایت این اتفاقات برای شما خوب است.

 با دیگران در صلح و آرامش باشید.

بعد از این‎که با خودتان صلح کردید حالا می‎توانید با دیگران هم در صلح باشید، به این منظور باید بخشیدن دیگران را یاد بگیرید. ممکن است سخت باشد اما به یاد داشته باشید که هیچ کس کامل نیست از جمله خود شما. اگر خودتان را به‎خاطر اشتباهات‎تان لایق بخشش می‎دانید چرا دیگران را نبخشید؟ با بخشیدن دیگران آرامش را درون خود و اطرافیان‎تان خواهید آورد.

 به آنچه که دارید راضی و شکر گذار باشید.

اگر مدام از شرایطی که در آن قرار دارید  گله و شکایت کنید، نمی‎توانید آرامش درونی داشته باشید بنابراین یاد بگیرید که از چیزی که دارید راضی باشید. نعمت‎هایی که دارید را به‎خاطر بیاورید و بدانید که چیز‎های زیادی هست که برای وجودشان باید سپاسگزار باشید. برای نمونه همین بودن با شخص مورد علاقه‎تان نعمت بزرگی است، همین که یکبار یاد بگیرید که راضی باشید، آرامش به قلب شما نفوذ می‎کند.

منبع:

lifeoptimizer

 

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه