خانه / آموزش روابط / ازدواج موفق / 10 راز زوج های شاد و خوشبخت

10 راز زوج های شاد و خوشبخت

10 راز زوج های شاد و خوشبختReviewed by مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان on Feb 23Rating:

10 راز زوج های شاد و خوشبخت

  به نظر می رسد  برخی از زوج ها کارهای اضافه و بیشتری نسبت به بقیه انجام می دهند که زندگی شان را فوق العاده می کند. اما چه رازهایی دارند که اینگونه خوشبخت هستند؟ آنها چه می کنند که بقیه انجام نمی دهند؟ این ده عمل که زوج های خوشبخت انجام می دهند از این قرار است.

1)     با هم به تخت خواب رفتن. همزمان با هم به تخت خواب رفتن نشاندهنده این است که شما می خواهید نزدیکی و صمیمیتی را با همسرتان تجربه کنید که تنها در تختخواب می توان یافت. شاید شما هم متوجه شده اید که  بهترین گفتگوهایمان زمانی اتفاق افتاده است که سرمان بروی شانه همسرمان بوده است در حالیکه بروی تخت دراز کشیده ایم. برخی نیز می گویند همسرم دوست دارد دیرتر از من به رختخواب بیاید ولی او همچنین دوست دارد که مرا به آغوش بکشد. بنابراین برخی اوقات او با من به روی تخت می آید و بعد از هم آغوشی  دوباره بیرون می رود.

2)     علایق مشترکی داشتن. سهیم شدن در علایق و اعتقادات با شریک زندگی از جمله کارهایی است که زوج های خوشبخت انجام می دهند بیشتر با هم بمانید تا بفهمید هر کدام از شما از چه چیزهایی لذت می برید.

3)    دستان هم را گرفتن. گرفتن دست یکدیگر نشانگر این است که شما هنوز هم عاشق یکدیگر هستید. اینکه دوست دارید شریک زندگی تان را لمس کنید و به آن تماس نیاز دارید چه در حال خرید کردن باشید و چه روی مبل نشسته باشید. گرفتن دستها و راه رفتن در کنار یکدیگرنشاندهنده این است که برایتان اهمیت دارد که کارهایتان را در کنار یکدیگر انجام دهید.

4)    تمرکز روی ویژگی های مثبت. مثبت اندیشی یکی از مهمترین راز های یک زوج خوشبخت می باشد. هر کسی از یک مسئله در مورد همسرش نارضایتی دارد، چه جویدن ناخن در شوهر باشد و یا مصرف بیش از اندازه پول برای خرید لباس در زن. ولی زوجهایی که خوشبخت اند بروی نکات مثبت تمرکز می کنند و نه منفی. آنها به موارد اندکی که همسرشان در آنها منفی است توجهی نمی کنند. بلکه به تمام آنچه که همسرشان به درستی انجام می دهند توجه می کنند.

5)    بخشیدن. یکی از مشکل ترین اعمال بخشیدن یکدیگر است. زوجهایی که از بودن با هم لذت می برند یکدیگر را به سادگی می بخشند. آنها نه تنها یکدیگر را می بخشند بلکه اشتباهات گذشته را هم مطرح نمی کنند. زمانیکه یک عمل نادرست بخشوده شد، دیگر فراموش هم می شود.

6)    گفتن دوستت دارم. این یک جمله بسیار مهم است که زوجهای خوشبخت به هم می گویند. زمانیکه این جملات را به هم می گویید عشق را  به یاد همسرتان می اندازید و  عشقی را که نسبت به او احساس می کنید را اظهارمی دارید.

7)     برقراری ارتباط. همیشه با همسرتان در تماس بمانید.ارتباط برقرارکردن  رازی است که می تواند شما را برای سال ها یک زوج خوشبخت نگه دارد. زوج هایی که با یکدیگر صحبت می کنند با هم می مانند.  قادر بودن برای ایجاد ارتباط به این معناست که شما می توانید مسائل خوب را  با هم سهیم شوید و در مورد مشکلات بدون عصبانی شدن با یکدیگر مباحثه کنید. بعلاوه بدین معناست که شما احتمالا می توانید تمام طول روز را با یکدیگر حرف بزنید. حتی می توانید با ایمیل، تلفن تا زمانی که به خانه بر می گردید با هم در ارتباط باشید.

8)     مصالحه. برخی اوقات شما با هم اختلاف نظر خواهید داشت. و این زمانی است که توافق کردن به میان می آید. اگر هر دو زوج بیاموزند که آنرا به دیگری ببخشند آنوقت خوشبخت خواهند شد.

9)      ابراز محبت به هم.  مدام به یکدیگر مهربانی کنید . بسیار مهم است که  از طریق بغل کردن و  بوسیدن و لمس کردن عواطف خودتان  را نشان دهید. با این کار یک پیوند ایجاد می شود و احساسات عاشقانه را زنده نگه می دارد.

10)    احترام به یکدیگر .  نیاز است که هر زوجی به دیگری و خواسته های  او احترام بگذارد. احترام متقابل به این معناست که نسبت به احساسات  طرف مقابل توجه نشان می دهید.

اگر در حال حاضر آمادگی انجام همه ی این 10 مورد را ندارید، سعی کنید برخی ازآنها را وارد زندگی تان کنید.

منبع:

Thecutekids

 

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت ) واحد ویژه روانپزشکی و مشاوره

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت ) واحد ویژه روانپزشکی و مشاوره

شامل دپارتمان های روانپزشکی،روانشناسی،روانکاوی ، مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک :

تهران,خیابان دکتر شریعتی, روبروی خیابان دولت,کوچه امامزاده, نبش فروشگاه جامبو, پلاک 14, طبقه دوم واحد 8 (برای دیدن مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید)

021-22648627

021-22636863

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت) واحد ویژه مغز و اعصاب و رواندرمانی

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت) واحد ویژه مغز و اعصاب و رواندرمانی

شامل دپارتمان های مغز و اعصاب، اختلالات خواب ( انجام و مشاوره تست خواب)،گفتار درمانی،رواندرمانی،درمان و مشاوره اختلالات جنسی

تهران,خیابان دکتر شریعتی, روبروی خیابان دولت,کوچه امامزاده, نبش فروشگاه جامبو, پلاک 14, طبقه دوم واحد 6 (برای دیدن مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید)

021-22616377 

09024802196 

ساعات تماس :همه روزه (غیر از جمعه ها) 9 صبح الی 8 شب

مرکز شماره دو (شرق تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره

مرکز شماره دو (شرق تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره

شامل دپارتمان های مغزواعصاب,روانپزشکی،روانشناسی،مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک

تهران،بزرگراه رسالت، بعد از میدان رسالت به سمت شرق، نرسیده به چهار راه سرسبز، روبروی مسجد حجتیه،پلاک 686، واحد 2

77136229-77091723

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز شماره سه (غرب تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره و رواندرمانی

مرکز شماره سه (غرب تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره و رواندرمانی

تهران، ميدان آزادی،به سمت بزرگراه محمدعلی جناح، ابتدای بلوار صالحی، كوچه جعفرنیا ،پلاك ٢١ ،طبقه ٤ ، واحد ١٦

021-66038295

09012941637

دپارتمان مغز و اعصاب،روانپزشکی،روانشناسی،مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک

ساعات تماس: همه روزه غیر از تعطیلات، 9 صبح الی 9 شب

مرکز زوج درمانی و سکس تراپی (شریعتی تقاطع قلهک)

مرکز زوج درمانی و سکس تراپی (شریعتی تقاطع قلهک)

تهران،خ شریعتی ،جنب بیمارستان ایران مهر، کوچه میری، ساختمان پزشکان جهانمهر ، واحد 4

برای مشاهده مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید

شماره های تماس مرکز شماره چهار (شریعتی):

09035445828_ 26600456

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی ارتوپدی, فیزیوتراپی و توانبخشی (واقع در شرق تهران)

مرکز فوق تخصصی ارتوپدی, فیزیوتراپی و توانبخشی (واقع در شرق تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان درد های کمر و گردن به روش های غیر جراحی و کلیه خدمات تخصصی و پیشرفته توانبخشی و فیزیوتراپی انجام می شود. برای دیدن لیست کلیه مشکلاتی که در این مرکز درمان می شوند اینجا کلیک کنید.

تهران،بزرگراه رسالت، بعد از میدان رسالت به سمت شرق، نرسیده به چهار راه سرسبز، روبروی مسجد حجتیه،پلاک 686، طبقه پنجم، واحد 10

برای مشاهده مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید

دپارتمان طب فیزیکی و توانبخشی،حرکات اصلاحی،ورزش درمانی،فیزیوتراپی,ارتوپدی (شایگان مهر)

صبح تا 3 بعد از ظهر:

77189615

09338178807

3 بعد از ظهر تا 9 شب:

77189675

09901865597

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی کودک و خانواده بوجیکا (واقع در شمال تهران)

مرکز فوق تخصصی کودک و خانواده بوجیکا (واقع در شمال تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان مشکلات کودک و نوجوان (اختلالات یادگیری، مشکلات رفتاری، افسردگی و اضطراب،مشکلات گفتار و زبان و… انجام می شود). برای درمان در این مرکز از روش های درمان های دارویی،غیر دارویی و گفتار درمانی، بازی درمانی، هنر درمانی و…استفاده می شود.

تهران، خیابان شریعتی، تقاطع خیابات دولت و شریعتی، ابتدای کوچه امامزاده، پلاک 14 واحد 7

تلفن جهت هماهنگی نوبت ویزیت و پاسخ به سوالات:  02122636858

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی درمان های دارویی و غیردارویی وسواس (واقع در شرق تهران)

مرکز فوق تخصصی درمان های دارویی و غیردارویی وسواس (واقع در شرق تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان وسواس و کلیه اختلالات مرتبط با وسواس بصورت فوق تخصصی و با ترکیب روش های دارویی و غیردارویی انجام می شود . برای درمان در این مرکز از روش های درمان های دارویی،غیر دارویی و…استفاده می شود. این مرکز تحت نظر دکتر مهدی هرمز پور روانپزشک، دکتر زینب طاهری متخصص مغزواعصاب و گروهی از روانشناسان می باشد. همچنین درمان مشکلات مغزواعصاب (سکته مغزی،ام اس، تشنج، سردرد و… ) هم در این مرکز انجام میشود.

تهران، خیابان دماوند،بین سبلان و وحیدیه،خیابان میرحسینی،ساختمان شهریار،پلاک 1، طبقه سوم، واحد 25

تلفن جهت هماهنگی نوبت ویزیت و پاسخ به سوالات:  77839404

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

برای کسب اطلاعات بقیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید.

اینترنت پر است از سایت هایی که مطالب پزشکی دارند اما مطالب این سایت ها چقدر معتبرند؟ 

سایت جایروس بزرگترین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری های مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغزو اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند. استفاده از اطلاعات موجود در سایت رایگان است ولی لطفا کپی نکنید.

اگر شما نیز روانشناس یا متخصص حیطه مغز و اعصاب و روان هستید و مایلید به تیم مجموعه پزشکان و درمانگران جایروس بپیوندید ،برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه