خانه / آموزش روابط / ازدواج موفق / 10 راز زوج های شاد و خوشبخت

10 راز زوج های شاد و خوشبخت

10 راز زوج های شاد و خوشبخت

  به نظر می رسد  برخی از زوج ها کارهای اضافه و بیشتری نسبت به بقیه انجام می دهند که زندگی شان را فوق العاده می کند. اما چه رازهایی دارند که اینگونه خوشبخت هستند؟ آنها چه می کنند که بقیه انجام نمی دهند؟ این ده عمل که زوج های خوشبخت انجام می دهند از این قرار است.

1)     با هم به تخت خواب رفتن. همزمان با هم به تخت خواب رفتن نشاندهنده این است که شما می خواهید نزدیکی و صمیمیتی را با همسرتان تجربه کنید که تنها در تختخواب می توان یافت. شاید شما هم متوجه شده اید که  بهترین گفتگوهایمان زمانی اتفاق افتاده است که سرمان بروی شانه همسرمان بوده است در حالیکه بروی تخت دراز کشیده ایم. برخی نیز می گویند همسرم دوست دارد دیرتر از من به رختخواب بیاید ولی او همچنین دوست دارد که مرا به آغوش بکشد. بنابراین برخی اوقات او با من به روی تخت می آید و بعد از هم آغوشی  دوباره بیرون می رود.

2)     علایق مشترکی داشتن. سهیم شدن در علایق و اعتقادات با شریک زندگی از جمله کارهایی است که زوج های خوشبخت انجام می دهند بیشتر با هم بمانید تا بفهمید هر کدام از شما از چه چیزهایی لذت می برید.

3)    دستان هم را گرفتن. گرفتن دست یکدیگر نشانگر این است که شما هنوز هم عاشق یکدیگر هستید. اینکه دوست دارید شریک زندگی تان را لمس کنید و به آن تماس نیاز دارید چه در حال خرید کردن باشید و چه روی مبل نشسته باشید. گرفتن دستها و راه رفتن در کنار یکدیگرنشاندهنده این است که برایتان اهمیت دارد که کارهایتان را در کنار یکدیگر انجام دهید.

4)    تمرکز روی ویژگی های مثبت. مثبت اندیشی یکی از مهمترین راز های یک زوج خوشبخت می باشد. هر کسی از یک مسئله در مورد همسرش نارضایتی دارد، چه جویدن ناخن در شوهر باشد و یا مصرف بیش از اندازه پول برای خرید لباس در زن. ولی زوجهایی که خوشبخت اند بروی نکات مثبت تمرکز می کنند و نه منفی. آنها به موارد اندکی که همسرشان در آنها منفی است توجهی نمی کنند. بلکه به تمام آنچه که همسرشان به درستی انجام می دهند توجه می کنند.

5)    بخشیدن. یکی از مشکل ترین اعمال بخشیدن یکدیگر است. زوجهایی که از بودن با هم لذت می برند یکدیگر را به سادگی می بخشند. آنها نه تنها یکدیگر را می بخشند بلکه اشتباهات گذشته را هم مطرح نمی کنند. زمانیکه یک عمل نادرست بخشوده شد، دیگر فراموش هم می شود.

6)    گفتن دوستت دارم. این یک جمله بسیار مهم است که زوجهای خوشبخت به هم می گویند. زمانیکه این جملات را به هم می گویید عشق را  به یاد همسرتان می اندازید و  عشقی را که نسبت به او احساس می کنید را اظهارمی دارید.

7)     برقراری ارتباط. همیشه با همسرتان در تماس بمانید.ارتباط برقرارکردن  رازی است که می تواند شما را برای سال ها یک زوج خوشبخت نگه دارد. زوج هایی که با یکدیگر صحبت می کنند با هم می مانند.  قادر بودن برای ایجاد ارتباط به این معناست که شما می توانید مسائل خوب را  با هم سهیم شوید و در مورد مشکلات بدون عصبانی شدن با یکدیگر مباحثه کنید. بعلاوه بدین معناست که شما احتمالا می توانید تمام طول روز را با یکدیگر حرف بزنید. حتی می توانید با ایمیل، تلفن تا زمانی که به خانه بر می گردید با هم در ارتباط باشید.

8)     مصالحه. برخی اوقات شما با هم اختلاف نظر خواهید داشت. و این زمانی است که توافق کردن به میان می آید. اگر هر دو زوج بیاموزند که آنرا به دیگری ببخشند آنوقت خوشبخت خواهند شد.

9)      ابراز محبت به هم.  مدام به یکدیگر مهربانی کنید . بسیار مهم است که  از طریق بغل کردن و  بوسیدن و لمس کردن عواطف خودتان  را نشان دهید. با این کار یک پیوند ایجاد می شود و احساسات عاشقانه را زنده نگه می دارد.

10)    احترام به یکدیگر .  نیاز است که هر زوجی به دیگری و خواسته های  او احترام بگذارد. احترام متقابل به این معناست که نسبت به احساسات  طرف مقابل توجه نشان می دهید.

اگر در حال حاضر آمادگی انجام همه ی این 10 مورد را ندارید، سعی کنید برخی ازآنها را وارد زندگی تان کنید.

منبع:

Thecutekids

 

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه