خانه / آموزش روابط / دلایلی که سبب می شود برای برقراری رابطه جنسی احساس خستگی کنید

دلایلی که سبب می شود برای برقراری رابطه جنسی احساس خستگی کنید

1) مشکلات ارتباط

دلایل خسته شدن از رابطه جنسی

یکی از دلایلی که ممکن است منجر شود بگویید از رابطه جنسی خسته شده اید، این است که شما نمی خواهید با مشکلات موجود در رابطه روبرو شوید.خیلی راحت می توانید بگویید خسته هستید،آرام بنشینید و در مورد تمام چیزهایی که شما را رنج می دهد و نیاز دارید که حل شود با همسر خود صحبت کنید. خشم و تنفر تنها کمکی که می کند این است که از رابطه ی جنسی خسته می شوید، اگر نمی توانید رو در رو صحبت کنید ، با یک درمانگر برای بازسازی دوباره رابطه ی جنسی صحبت کنید.

 

 

2) تماشای بیش از حد تلویزیون

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

دلایل خسته شدن از رابطه جنسینشستن بیش از حد جلوی تلویزیون به راحتی می تواند به رابطه ی جنسی شما آسیب بزند، قبل از اینکه شما متوجه شوید، شریک زندگی شما تنهایی به رخت خواب رفته است در حالی که شما محو تماشای تلویزیون شده اید. بهتر است تلویزیون را خاموش کنید و زمانی را صرف ناز و نوازش همدیگر کنید به جای اینکه بعد تماشای تلویزیون بی مقدمه بخواهید رابطه برقرار کنید. وحشتناک ترین کار ممکن این است که بعد اینکه برنامه تلویزیون تمام شد بخواهید رابطه برقرار کنید بدون اینکه قبل از خواب صمیمیت و علاقه را بین خود تقویت کرده باشید. برای رابطه ی جنسی بهتر باید کار و بازیهای ویدئویی را کنار بگذارید و فضا و زمان مناسب برای عشق بازی اختصاص دهید.

 

3) زندگی با برنامه های فشرده
دلایل خسته شدن از رابطه جنسی

وقتی زندگی با برنامه ها و کارهای فشرده همراه باشد همیشه استرس خواهید داشت، حتی برای رابطه جنسی خسته خواهید بود. برای بالا بردن کیفیت زندگی و افزایش صمیمیت ، حفظ و زیباتر کردن رابطه جنسی باید با هم همکاری داشته باشید.( به زندگی خود و آنچه که انجام می دهید نگاه کنید) مجبورید از یک بخش های خاصی صرف نظر کنید اما نباید رابطه جنسی جزء این موارد باشد.

 

 

4) اصرار و فشار آوردن به طرف مقابل برای برقراری رابطه
در مراحلی از زندگی حتماً پیش آمده که یکی از طرفین به برقراری رابطه تمایل نشان نمی دهد، در این مواقع اصرار نکنید و او را مجبور به برقراری رابطه نکنید و اگر قبول نکرد نارحت نشوید و او را ترک نکنید بلکه به ناز نوازش او بپردازید این کار شما به طور طبیعی به رابطه جنسی منجر خواهد شد. محبت و شاد ی سهم بزرگی در زندگی و رابطه جنسی ایفا می کند از این سرمایه برای زندگی بهتر استفاده کنید.

5) مشکلات قلبی
دلایل خسته شدن از رابطه جنسی

یکی از علائم اولیه مشکلات قلبی شامل مشکل در نعوظ می باشد، که قطعاً می تواند بر زندگی جنسی شما تأثیر بگذارد. بهتر است با یک متخصص قلب و عروق در مورد سلامت قلبی و سلامت زندگی جنسی صحبت کنید، نارسایی احتقانی قلب ممکن است به طور کل احساس خستگی به شما بدهد و قابلیت جنسی شما را تحت تأثیر قرار بدهد. یک متخصص اورولوژی از دانشگاه ایلینوی در شیکاگو می گوید، زمانی که اولین هشدارها نظیر خستگی را داشتید، ممکن است در کمتر از 5 سال اولین حمله ی قلبی را تجربه کنید، بنابراین بهتر است معاینه شوید.

 

6) عدم تعادل هورمونی
دلایل خسته شدن از رابطه جنسی

زمانی که بین هورمون های شما تعادل برقرار نباشد رابطه جنسی ممکن است با وقفه روبرو شود، بخش بزرگی از میل جنسی به وسیله تستوسترون کنترل می شود، به طوری که اولین چیزی که در موردن میل جنسی به ذهن می رسد همین هورمون است. مردان بهتر است با یک اورولوژیست و زنان با متخصص زنان در این مورد صحبت کنند تا در مورد عملکرد صحیح هورمونهای خود مطمئن شوند. راهکارهای ساده ی پزشکی می تواند در این مورد به شما کمک کند.

 

 

7) افسردگی

دلایل خسته شدن از رابطه جنسی

اگر شما بیش از حد برای س ک س و از همه چیز و همه کس که می تواند شما را شاد کند احساس خستگی می کنید، ممکن است دچار افسردگی ، کم شدن خواب یا اختلال خواب باشید. اولین گام برای س ک س بهتر، این است که افسردگی خود را درمان کنید. با درمانگر در مورد خلق و خوی خودتان و راه های بهبود آن و بازگشت مجدد شور و شوق به زندگی صحبت کنید. درمان افسردگی اغلب با ورزش، رژیم غذایی خوب، خواب کافی و در موارد حادتر با روش های داروئی و غیر داروئی امکان پذیر می باشد.

 

 

8) کسالت
خسته شدن از رابطه جنسی می تواند به دلیل خستگی باشد. یک راه برای بازسازی انرژی جنسی و احیای زندگی جنسی این است که در مورد چیزهای دیگر پر حرارت باشید. اگر بتوانید یک کتاب که خواندید یا یک سرگرمی که انجام داید و دوست داشتید با دیگران به اشتراک بگذارید،یک نشانه و شروع کوچک خواهد بود. بنابراین اگر به آشپزی تایلندی یا نجوم ذوق و شوق نشان دادید، در آینده نیز قادر خواهید بود زندگی جنسی خوب را معنی کنید.

9) ورزش های سنگین و بیش از حد
ورزش برای سلامتی و بهبود کیفیت رابطه جنسی بسیار ضروری است و هر کسی باید در طول روز حداقل 30 دقیقه ورزش کند، اتفاقاً ورزش کمک می کند تا از قوای بدنی خوبی برای س ک س برخوردار شوید، اما ورزش بیش از حد که با وضعیت جسمانی شما نیز متناسب نباشد می تواند شما را خسته کند، شما دیگر از انرژی کافی برای س ک س برخوردار نخواهید بود. با مربی خود صحبت کنید تا زمانی را برای استراحت و ذخیره انرژی برای رابطه ی جنسی اختصاص دهید.

10) محرومیت از خواب

دلایل خسته شدن از رابطه جنسی

 

بین خواب ناکافی و کاهش رابطه ی ارتباط قوی وجود دارد، یک مطالعه نشان می دهد 827 مردی که خواب ناکافی داشته اند رابطه جنسی آنها کاهش یافته بود هر چند در عملکرد جنسی دچار اختلال نشده بودند. برای رابطه ی جنسی بهتر، باید خواب کافی داشته باشید.

 

 

 

 

منبع:

everydayhealth

 

  لعیا عباسی اصل – کارشناس ارشد علوم تربیتی( مدیر دپارتمان تعلیم و تربیت)

لیزر مو

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان
گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

2 نظر

  1. سلام.واقعاً ممنون که در مورد این موضوع مطلب نوشتین مورد چهارم خیلی خیلی خوب بود، نمی دانم چرا درک این موضوع برای مردها سخت است با یک کار ساده می توانند دل همسر خود را بدست بیاورند اما متاسفانه نمی فهمند. کاش این مطلب را بخوانند.

    • مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات تعلیم و تربیت

      سلام، با تشکر از نظر شما مخاطب گرامی، اگر مردی در مورد بعضی چیزها آکاهی ندارد، شما می توانید به و بگویید و کمک کنید تا متوجه آنچه انتظار دارید بشود، می توانید همین لینک را به او معرفی کنید و بخواهید تا مطالعه کند و بعد در مورد بخش های مختلف آن با او حرف بزنید و آنچه شما را آزار می دهد یا انتظار دارید به و بگویید.حتماً چیزهایی هم هست که شما نمی دانید فقط مردان به راحتی انتظارات خود را بیان می کنند، شما نیز راحت باشید، حتماً نتیجه خواهید گرفت. اما با ملایمت حرف بزنید تا حرفهایتان شنیده شود.
      با آرزوی توفیق برای شما

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه