خانه / نکته ی سلامت روز / 10 دلیل برای اینکه چرا وزن کم نمی کنید

10 دلیل برای اینکه چرا وزن کم نمی کنید

10 دلیل برای اینکه وزن کم نمی کنید

عادتهای بدی که دارید سبب می شود که به هدفتان یعنی وزن کم کردن نرسید. با اینکه درست غذا می خورید، فعالیت می کنید، باز هم وقتی روی وزنه می روید وزنتان تکان نخورده است.

خبر خوب اینکه اگر عادت هایی که در زیر می آید را کنار بگذارید حتماً موفق خواهید شد.

1)    با دست غذا خوردن

مطالعات نشان می دهد افرادی که از قاشق و چنگال برای غذا خوردن استفاده می کنند 30 درصد کمتر از سایر افراد غذا می خورند. این موضوع می تواند شامل پلو خوردن با دست و لقمه های صبحانه یا هر وعده که با دست می گیریم شود.

2)    مصرف زیاد نوشیدنیها

اکثر مردم کالری موجود در مایعات را  نادیده می گیرند. نوشیدن آب میوه  دو تا 3 وعده در روزکالری زیادی به بدن می رساند.

بهترین کار: جایگزین کردن شربت و آب میوه با آب، و خوردن کالری ها به جای نوشیدن آنها می باشد.

3)    خوردن ماست میوه ای

اکثر ماست های میوه ای با فروکتوز شیرین شده اند. براساس یک مطالعه جدید، بر خلاف سایر شیرین کننده ها، این شیرین کننده به مغز پیغام نمی دهد که سیر شدید.

در نتیجه: شما تا آخر غذا را می خورید به این دلیل که در واقع هنوز بدنتان به کالری  نیاز دارد.

4)    باخت یا برد تیم محبوبتان

با توجه به یک مطالعه در فرانسه، شما بیشتر احتمال دارد که بعد از یک بازی تیمتان در مسابقه سرنوشت ساز بخواهید با خوردن خوشگذرانی کنید.

5)    مصرف الکل

مردم نمی دانند که با مصرف الکل چه میزان کالری به بدن می رسانند. شاید وجود الکل مخلوط در کوتل در منوی روز شادتان قدرت بازداری شما را کاهش دهد، اما این مهم است که به منوی روز شاد خود بله یا نه بگویید.

6)    افراط در خوردن صبحانه

 سهم استاندارد برای  غلات در صبحانه،  حدود  دو- سوم فنجام می باشد. بنابراین وقتی غلات زیادی مصرف می کنید و یک لیوان شیر هم با آن مصرف می کنید کالری خیلی زیادی به بدن می رسانید.

7)    محروم کردن خودتان

اگر خودتان را از برخی گروه های غذایی محروم کنید ( مثل کربوهیدات ها یا چربی ها)، دفعه بعد که با آنها روبرو شدید در خوردن آنها زیاده روی خواهید کرد. بنابراین سعی کنید به جای خط زدن کامل آنها از رژیم غذایی، یاد بگیرید هوس خود به بیشتر خوردن را مدیریت کنید. اگر شما روزی چند تکه کوچک بخورید ولع زیادی برای خوردن زیاد و  یکباره مواد غذایی را نخواهید داشت.

8)    بزرگ بودن بشقاب غذا

فکر می کنم این موضوع برایتان خیلی روشن است، برای اینکه شما وقتی با دو نوع منو روبرو باشید که مثلاً سیب زمینی سایز بزرگ قیمت همان سایز کوچک را دارد، سایز بزرگ را سفارش خواهید داد و بنابراین کالری بیشتری نیز مصرف می کنید.

9)    چون فکر می کنید ورزش می کنید می توانید بیشتر غذا بخورید.

ورزش کردن باعث می شود که شما بیشتر بخورید، ما این بدان معنی نیست که باید بیشتر غذا بخورید.

10)     تا دیر وقت بیدار ماندن

مطالعات نشان می دهد کسانی که تا دیر وقت بیدار می مانند نسبت به کسانی که زود می خوابند تمایل بیشتری به خوردن غذاهای پر کالری و چرب نشان می دهند.

منبع:

heallthdigezt

 

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه