خانه / زندگی سالم / موفقیت / یک واژه ساده برای بدست آوردن اعتبار و اعتماد!

یک واژه ساده برای بدست آوردن اعتبار و اعتماد!

اعتبار و اعتماد

هنگامی که حرف از به وجود آوردن اعتماد می شود در زبان های همه کشورها یک واژه ایجاد اعتبار می کند، “ من نمی دانم

بسیاری از فروشندگان و مدیران فکر میکنند که اگر اعتراف به جهل و ندانستن مخصوصا درباره موضوعی که باید بدانند، کنند اعتبارشان را از دست می دهند در حالیکه بر طبق تحقیقات کاملا برعکس این موضوع صادق است.

اعتراف به ندانستن باعث می شود که هر چیز دیگری که شما می دانید بیشتر قابل قبول به نظر بیاید. اعتراف به ندانستن شما را تبدیل به آدم شجاعی می کند که از گفتن حقیقت نمی ترسد، حتی در زمانی که ممکن است این گفتن حقیقت به نفعش نباشد.

اگر موضوعی واقعا مهم است شما لازم نیست بگویید ” من نمی دانم ” ،در عوض موضوع را کمی به تاخیر بیاندازید و برای بدست آوردن اطلاعات راجع به آن موضوع به تحقیق بپردازید. در آینده می توانید راجع به آن موضوعی که نمیدانستید اظهار نظر کنید.

اما نکته این جاست که ما گاهی اوقات به حس هایمان اعتماد می کنیم و چیزی که نمیدانیم تایید و رد می کنیم. و چون گاهی اوقات حس ها درست از آب در می آید عادت می کنیم که اگر راجع به چیزی دانش نداریم هم اظهار نظر کنیم و این موضوع در درازمدت موجب می شود که اعتماد دیگران از ما سلب شود.

فاطمه امیری فاطمه امیری – کارشناس ارشد روانشناسی بالینی و نوروتراپیست

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

■ فاطمه امیری ■ دانش آموخته روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران ■■ متخصص نوروتراپی، درمانگر اختصاصی در زمینه استرس و اضطراب ( کودکان و بزرگسالان)، سردرد،اختلال بیش فعالی/نقص توجه، تریکوتیلومانیا، و افزایش تمرکز و تقویت حافظه ●●● در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت به صفحه تماس با ما مراجعه کنید●●●

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه