خانه / زندگی سالم / موفقیت / یک واژه ساده برای بدست آوردن اعتبار و اعتماد!

یک واژه ساده برای بدست آوردن اعتبار و اعتماد!

یک واژه ساده برای بدست آوردن اعتبار و اعتماد!Reviewed by مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز on Dec 24Rating:

اعتبار و اعتماد

هنگامی که حرف از به وجود آوردن اعتماد می شود در زبان های همه کشورها یک واژه ایجاد اعتبار می کند، “ من نمی دانم

بسیاری از فروشندگان و مدیران فکر میکنند که اگر اعتراف به جهل و ندانستن مخصوصا درباره موضوعی که باید بدانند، کنند اعتبارشان را از دست می دهند در حالیکه بر طبق تحقیقات کاملا برعکس این موضوع صادق است.

اعتراف به ندانستن باعث می شود که هر چیز دیگری که شما می دانید بیشتر قابل قبول به نظر بیاید. اعتراف به ندانستن شما را تبدیل به آدم شجاعی می کند که از گفتن حقیقت نمی ترسد، حتی در زمانی که ممکن است این گفتن حقیقت به نفعش نباشد.

اگر موضوعی واقعا مهم است شما لازم نیست بگویید ” من نمی دانم ” ،در عوض موضوع را کمی به تاخیر بیاندازید و برای بدست آوردن اطلاعات راجع به آن موضوع به تحقیق بپردازید. در آینده می توانید راجع به آن موضوعی که نمیدانستید اظهار نظر کنید.

اما نکته این جاست که ما گاهی اوقات به حس هایمان اعتماد می کنیم و چیزی که نمیدانیم تایید و رد می کنیم. و چون گاهی اوقات حس ها درست از آب در می آید عادت می کنیم که اگر راجع به چیزی دانش نداریم هم اظهار نظر کنیم و این موضوع در درازمدت موجب می شود که اعتماد دیگران از ما سلب شود.

فاطمه امیری فاطمه امیری – کارشناس ارشد روانشناسی بالینی و نوروتراپیست

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - یک واژه ساده برای بدست آوردن اعتبار و اعتماد!

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه