خانه / تغذیه / یک راه ساده برای مقابله با هوس شکلات

یک راه ساده برای مقابله با هوس شکلات

شکلات

کدام نوع شکلات می تواند برای مقابله با هوس شکلات کمک موثرتری باشد. در یک مطالعه ی جدید، محققان در مورد اینکه مردم در کدام حالت بیشتر شکلات می خوردند( وقتی شکلات در پوشش پیچیده شده بود در مقابل شکلاتی که در کاغذی پیچیده شده نباشد) به بررسی و آزمایش پرداختند. همین عمل ساده ی باز کردن کاغذ شکلات ، مصرف شکلات را  تا حدود 30% کاهش داد.

در مطالعه ی دیگری، محققان از چیز دیگری مثل انبرک قند برای اننخاب و برداشتن شکلات استفاده کردند .که همین راه ساده نیز به همان میزان موثر بود.

این یافته ها به طور کلی نشان می دهد تعیین یک تلاش کوچک برای خوردن چیزی از قبیل شکلات، به طور قابل توجهی میزان خوردن آن را کاهش می دهد. یا در مورد خوردن پسته وقتی آن با پوسته است در مقابل بی پوسته ی آن میزان مصرف کمتر است.

بنابراین زمانی که تصمیم میگیرید چه نوع شکلاتی بخرید، شکلاتی تهیه کنید که در یک جعبه به صورت جداگانه بسته بندی شده باشند یا در صورتی که این هم موثر نبود یک گام اضافی تعیین کنید مثلاً استفاده از  در باز کن برای برداشتن شکلات یا شکلات را داخل 2 بسته یا فویل بگذارید. این کار به کم کردن هوس شما برای خوردن شکلات کمک می کند.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه