خانه / اختلالات مغزواعصاب / یک برنامه موفق برای دوران پیری

یک برنامه موفق برای دوران پیری

 

دوران سالمندی

در دانشگاه هاروارد یک طرح موفق پیری برنامه ریزی شده است تا افراد پیر بتوانند ایام طلایی داشته باشند و در سال های آینده با مشکلات کمتری روبرو شوند و هر آنچه را که می خواهند انجام دهند.

البته این طرح به صورت سبک زندگی پیشگیرانه هم می باشد که از یک دوران پیری کسالت اور جلوگیری کنند.

در این طرح افراد باید آموزش ببینند و یاد بگیرند که چگونه می توانند خستگی را از خود دور کنند ، از مواد غذایی سالم استفاده کنند و رژیم غذایی مناسب داشته باشند و ورزش کنند تا از تجمع چربی های اضافه در بدن جلوگیری کنند.

باید یاد بگیرند که چگونه ذهن و حافظه خود را به چالش بکشند ، ذهنی انعطاف پذیر داشته باشند و مدام درصدد تقویت آن بر آیند.

استرس را کاهش داده یا حداقل راه های کاهش استرس را یاد بگیرند که در هر مواقعی بتوانند استرس خود را کنترل کنند.

آموزش استراتژی های هدفمند که بتوانند مفاصلشان را سالم و استخوان هایشان را قوی نگه دارند.

دوران پیری

بیمه های درمانی خود را پیگیری کنند تا نگران هزینه های درمانی خود در پیری نباشند که همین امر منجر به ایجاد استرس در آنها نشود.

تحت نظر پزشک متخصص قرار داشته باشند تا از راهنمایی های به موقع آنها استفاده کنند.

در بیشتر مواقع افرادی به مرکز مراجعه می کنند که پدر یا مادر پیری داریم که احساس میکنیم دچار مشکلات حافظه شده است و به دنبال راه حلی برای والدین عزیزشان هستند اما بهتر است قبل از اینکه نیاز به روش های دارویی باشد از راه کارهای مناسب در دوران قبل از پیری آنها استفاده کنید.

از جمله : رعایت آرامش برای آنها، سفر کردن، تغییر محل زندگی جهت تغییر در خلق و خوی آنها، جا به جایی وسای محل منزل، دور نگه داشتن انها از مواد عذایی ناسالم و سیگار و الکل، تشویق آنها به ورزش های مناسب با سنشان و ….

منبع :

health.harvard

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه