خانه / بیماریهای مغزواعصاب / یکی از دلایل کوچک شدن مغز در بزرگسالان مسن

یکی از دلایل کوچک شدن مغز در بزرگسالان مسن

از دست دادن شنوایی در بزرگسالان مسن تر با کوچک شدن سریع تر مغز در ارتباط است.

کاهش شنوایی

در مطالعه جدیدی که توسط دانشمندان در دانشگاه جان هاپکینز در مریلند انجام شده است نشان داد که افراد مسنی که از ، کاهش شنوایی رنج می برند احتمال دارد به سطح بالاتری از کوچک شدن مغز که با افزایش سن در ارتباط است مرتبط باشد.

این تیم تحقیقاتی بر روی 126 نفر در سنین 56 تا 86 سال برای رسیدن به یافته های خود کار کردند و  نتایج این تحقیق به تازه گی در مجله نورو ایمیج به چاپ رسیده است.

این مطالعه به مدت 10 سال به طول انجامید و در طی این سالها برای بررسی تغییرات مغز ، به انجام تصویر برداری رزونانس مغناطیسی بر روی شرکت کنندگان به طور سالانه انجام میشد و ارزیابی ها ،ردیابی میشدند.

در این مطالعه 71 نفر از شرکت کنندگان قبل از شروع درمان تحت معاینات فیزیکی از جمله آزمون های شنوایی قرار گرفته بودند وشنوایی طبیعی داشتند و بعد از مدتی که دوباره مورد بررسی قرار گرفتند حداقل 25 دسی بل دچار اختلال شده بودند که با کوچک شدن سریع مغز در ارتباط بود.

محققان دریافته اند که از دست دادن شنوایی در بزرگسالان مسن تر ممکن است با کوچک شدن سریعتر مغز و افزایش از دست دادن بافت مغز در ارتباط است.

شرکت کنندگان با اختلال شنوایی نیز حداقل یک سانتی متر مکعب بیشتر، از کسانی که شنوایی طبیعی داشتند بافت مغز را در هر سال از دست داده بودند.

 

این محققان دریافتند که اختلال شنوایی که با برخی از مناطق مغز که کوچک میشود در ارتباط است از جمله:  قسمت تحتانی گیج گاهی .

منبع:

.medicalnewstoday

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه