خانه / تربیت فرزندان / آموزش کودکان / یادگیری یک زبان جدید رشد مغز را تغییر می دهد

یادگیری یک زبان جدید رشد مغز را تغییر می دهد

آموزش زبان

با توجه به یک مطالعه ی جدید مشترک بین موسسه ی مغز و اعصاب مونترال و بیمارستان مغز و اعصاب دانشگاه مک گیل و دانشگاه آکسفورد: سنی که کودکان زبان دوم را یاد می گیرند می تواند تأثیر قابل توجهی در ساختار مغز شان در بزرگسالی داشته باشد. اکثریت مردم جهان در طول عمر خود یاد می گیرند به زبان دیگری نیز صحبت کنند.بسیاری از آنها حتی اگر این آموزش همزمان ودر دوره کودکی شروع شده باشد مهارت های زیادی در صحبت به زبان دیگر کسب می کنند.

این مطالعه ی جدید نتیجه می گیرد که الگوی رشد مغز یکسان خواهد بود اگر شما یک یا دو زبان دیگر را از بدو تولد یاد بگیرید. با این حال یادگیری زبان دوم بعد از دوران کودکی پس از به دست آوردن مهارت در زبان اول( مادری) در واقع تغییر ساختار مغز، به ویژه کورتکس قدامی مغز است. کورتکس قدامی تحتانی چپ ضخیم تر می شود و کورتکس قدامی تحتانی راست نازک تر می شود. کورتکس توده ی چند لایه  از سلولهای عصبی است که نقش بزرگی در عملکردهای شناختی همچون اندیشه، زبان، آگاهی و حافظه ایفا میکند.

این مطالعه نشان می دهد که وظیفه ی کسب زبان دوم بعد از دوران کودکی  و تحریک اتصالات عصبی و نورون ها شبیه یادگیری مهارتهای حرکتی شعبده بازی می باشد. نویسندگان این مطالعه بر این باورند که مشکلی که برخی از افراد در یادگیری زبان دوم در بزرگسالی  دارند می تواند در سطح ساختاری قابل بحث می باشد.

 بعد از دوران کودکی کسب زبان دوم،تغییرات در کورتکس قدامی تحتانی بیشتر است.دکتر دنیس کلاین ( محقق واحد علوم عصب شناختی و نویسنده ی این مقاله) می گوید« نتایج ما از مطالعه، شواهدی ارائه می دهد که سن اکتساب زبان نقش بسیار حیاتی در نگهداری ساختارهای یادگیری زبان دارد».

منبع:

http://www.sciencedaily.com

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه