خانه / تربیت فرزندان / آموزش کودکان / یادگیری یک زبان جدید رشد مغز را تغییر می دهد

یادگیری یک زبان جدید رشد مغز را تغییر می دهد

یادگیری یک زبان جدید رشد مغز را تغییر می دهدReviewed by مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان on Sep 25Rating:

آموزش زبان

با توجه به یک مطالعه ی جدید مشترک بین موسسه ی مغز و اعصاب مونترال و بیمارستان مغز و اعصاب دانشگاه مک گیل و دانشگاه آکسفورد: سنی که کودکان زبان دوم را یاد می گیرند می تواند تأثیر قابل توجهی در ساختار مغز شان در بزرگسالی داشته باشد. اکثریت مردم جهان در طول عمر خود یاد می گیرند به زبان دیگری نیز صحبت کنند.بسیاری از آنها حتی اگر این آموزش همزمان ودر دوره کودکی شروع شده باشد مهارت های زیادی در صحبت به زبان دیگر کسب می کنند.

این مطالعه ی جدید نتیجه می گیرد که الگوی رشد مغز یکسان خواهد بود اگر شما یک یا دو زبان دیگر را از بدو تولد یاد بگیرید. با این حال یادگیری زبان دوم بعد از دوران کودکی پس از به دست آوردن مهارت در زبان اول( مادری) در واقع تغییر ساختار مغز، به ویژه کورتکس قدامی مغز است. کورتکس قدامی تحتانی چپ ضخیم تر می شود و کورتکس قدامی تحتانی راست نازک تر می شود. کورتکس توده ی چند لایه  از سلولهای عصبی است که نقش بزرگی در عملکردهای شناختی همچون اندیشه، زبان، آگاهی و حافظه ایفا میکند.

این مطالعه نشان می دهد که وظیفه ی کسب زبان دوم بعد از دوران کودکی  و تحریک اتصالات عصبی و نورون ها شبیه یادگیری مهارتهای حرکتی شعبده بازی می باشد. نویسندگان این مطالعه بر این باورند که مشکلی که برخی از افراد در یادگیری زبان دوم در بزرگسالی  دارند می تواند در سطح ساختاری قابل بحث می باشد.

 بعد از دوران کودکی کسب زبان دوم،تغییرات در کورتکس قدامی تحتانی بیشتر است.دکتر دنیس کلاین ( محقق واحد علوم عصب شناختی و نویسنده ی این مقاله) می گوید« نتایج ما از مطالعه، شواهدی ارائه می دهد که سن اکتساب زبان نقش بسیار حیاتی در نگهداری ساختارهای یادگیری زبان دارد».

منبع:

http://www.sciencedaily.com

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - یادگیری یک زبان جدید رشد مغز را تغییر می دهد

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه