خانه / خدمات تخصصی / گروه درمانی چیست؟

گروه درمانی چیست؟

 گروه درمانی

گروه درمانی یک نوع رواندرمانی است که با یک یا چند درمانگر برای درمان گروهی از بیماران استفاده می شود. در زمانی که گروه درمانی انجام می شود ممکن است که از هرنوع رواندرمانی(به عنوان مثال درمان شناختی و یا درمان بین فردی) در قالب گروه استفاده شود.

گروه غالبا برای خودش قوانینی دارد که آنچه باید در گروه به آن پرداخته شود و در مورد آن صحبت شود را شامل می شود.

گروه را می توان به صورت بسته و با شرکت کنندگان ثابت در نظر داشت و یا گروهی که در آن درمانگر هرچندوقت یکبار شرکت کنندگان جدید را اضافه می کند (گروه باز).

گروه درمانی روان پویشی می تواند برای خیلی ها سودبخش باشد، به ویژه کسانی که اختلال شخصیت مرزی دارند. در واقع گروه به این دسته از افراد کمک می کند که الگوهای فکری ناکارمدشان در مواجهه با اعضای گروه حل نمایند.

گروه درمانی روان پویشی(سایکوداینامیک) چیست؟

در گروه درمانی، یک گروه از مردم با تشخیص های تقریبا مشابه با هم، تحت نظر یک یا چند درمانگر کار می کنند. پایه این نوع درمان بر این اصل است که بیمار در گروه عینا الگوهای رابطه ای ناکارامدی را که از ابتدا و در خانواده آموخته است را تکرار می کند. پس از شناسایی این الگوها، بیمار می تواند برای بهبود رابطه خود با دیگران از محیط گروه استفاده کند.

 در صورت تمایل به شرکت در گروههای درمانی،با کلینیک تماس بگیرید و نوبت ویزیت بگیرید،پس از انجام ویزیت و بررسی اولیه ؛ پزشک شمارا جهت ورود به یکی از گروهها کاندید می نماید.

 

 

فاطمه امیری فاطمه امیری روانشناس بالینی و نوروتراپیست

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

■ فاطمه امیری ■ دانش آموخته روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران ■■ متخصص نوروتراپی، درمانگر اختصاصی در زمینه استرس و اضطراب ( کودکان و بزرگسالان)، سردرد،اختلال بیش فعالی/نقص توجه، تریکوتیلومانیا، و افزایش تمرکز و تقویت حافظه ●●● در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت به صفحه تماس با ما مراجعه کنید●●●

6 نظر

 1. باسلام
  افخمی هستم
  کانالی با مضامین گروه در مانی در تلگرام احداث کردم.
  ممنون مبشم اگه دوستان به محفل ما هم سری بزنند.
  سپاسگذارم

 2. سلام . ممنون از مطالب مفیدتون

 3. ضمن عرض سلام و خسته نباشید خاستم سوال کنم آیا در مرکز شما گروه درمانی بصورت اینترنتی انجام میشود و اگر جواب منفی است ممنون میشوم اگر مراکزی را در این رابطه معرفی کنید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه