خانه / خدمات تخصصی / گروه درمانی چیست؟

گروه درمانی چیست؟

گروه درمانی چیست؟Reviewed by مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز on Dec 8Rating:

 گروه درمانی

گروه درمانی یک نوع رواندرمانی است که با یک یا چند درمانگر برای درمان گروهی از بیماران استفاده می شود. در زمانی که گروه درمانی انجام می شود ممکن است که از هرنوع رواندرمانی(به عنوان مثال درمان شناختی و یا درمان بین فردی) در قالب گروه استفاده شود.

گروه غالبا برای خودش قوانینی دارد که آنچه باید در گروه به آن پرداخته شود و در مورد آن صحبت شود را شامل می شود.

گروه را می توان به صورت بسته و با شرکت کنندگان ثابت در نظر داشت و یا گروهی که در آن درمانگر هرچندوقت یکبار شرکت کنندگان جدید را اضافه می کند (گروه باز).

گروه درمانی روان پویشی می تواند برای خیلی ها سودبخش باشد، به ویژه کسانی که اختلال شخصیت مرزی دارند. در واقع گروه به این دسته از افراد کمک می کند که الگوهای فکری ناکارمدشان در مواجهه با اعضای گروه حل نمایند.

گروه درمانی روان پویشی(سایکوداینامیک) چیست؟

در گروه درمانی، یک گروه از مردم با تشخیص های تقریبا مشابه با هم، تحت نظر یک یا چند درمانگر کار می کنند. پایه این نوع درمان بر این اصل است که بیمار در گروه عینا الگوهای رابطه ای ناکارامدی را که از ابتدا و در خانواده آموخته است را تکرار می کند. پس از شناسایی این الگوها، بیمار می تواند برای بهبود رابطه خود با دیگران از محیط گروه استفاده کند.

 در صورت تمایل به شرکت در گروههای درمانی،با کلینیک تماس بگیرید و نوبت ویزیت بگیرید،پس از انجام ویزیت و بررسی اولیه ؛ پزشک شمارا جهت ورود به یکی از گروهها کاندید می نماید.

 

 

فاطمه امیری فاطمه امیری روانشناس بالینی و نوروتراپیست

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - گروه درمانی چیست؟

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

6 نظر

 1. باسلام
  افخمی هستم
  کانالی با مضامین گروه در مانی در تلگرام احداث کردم.
  ممنون مبشم اگه دوستان به محفل ما هم سری بزنند.
  سپاسگذارم

 2. سلام . ممنون از مطالب مفیدتون

 3. ضمن عرض سلام و خسته نباشید خاستم سوال کنم آیا در مرکز شما گروه درمانی بصورت اینترنتی انجام میشود و اگر جواب منفی است ممنون میشوم اگر مراکزی را در این رابطه معرفی کنید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه