خانه / تربیت فرزندان / رشد و تکامل / کودک شش ماهه قادر است…

کودک شش ماهه قادر است…

کودک 6 ماهه

کودک نرمال 6 ماهه قادر است:
.
  •  پای خود را بگیرد و آن را بمکد!
  • کمی از وزنش را روی زانوها و پاهایش بیاندازد(نه همه تعادلش را)
  • غلط بزند
  • وقتی در حالت نشسته قرار بدهید قادر است چند ثانیه ای در همان موقعیت قرار بگیرد
  • در پاسخ به صداهای دیگران می خندد و از خودش صدا در می آورد

نکات تغذیه ای و بهداشتی کودک:

  •  این سن زمان شروع غذاهای کمکی است.هنگامی که برای اولین بار مواد جامد را برای فرزندتان تهیه می کنید، مخلوط مقدار کمی از شیر مادر را با ماده غذایی جامد در یک کاسه  هم بزنید تا هنگامی که مخلوط شوند و بافت نسبتا ابکی داشته باشد.سپس با استفاده از قاشق،غذا را آهسته به کودکتان بدهید. به طور سنتی انتخاب های خوب غذایی برای شروع تغذیه مکمل عبارتند از:غلات و حبوبات تک دانه،سبزیجات یا میوه های تیره و یا له شده.
  • پس از شروع غذاهای مکمل از واکنش های آلرژیک مانند اسهال ،بثورات جلدی، یا استفراغ آگاه باشید و اگر کودک شما دچار هر یک از این علائم گردید از ادامه دادن غذای مکمل جلوگیری کرده و با پزشک فرزندتان مشورت کنید.
  • کودک شما ممکن است چیزهایی مانند سفره و یا سیم اتو و… را به سمت خودش بکشد.مواظب باشید در اطرافش شرایط ایمنی فراهم باشد.
  • مدفوع کودک شما پس از شروع غذای جامد ممکن است ضخیم تر ، تیره تر و بودار تر شود.
  • کودک 6 ماهه قادر به خواب 8 تا 10 ساعت شبانه بدون بیدار شدن است.البته ممکن است یکی دوبار در طول خواب بیدار شود که این موضوع اشکالی ندارد.

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

 

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان  اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه