خانه / تربیت فرزندان / آموزش کودکان / کودکانی مسئولیت پذیر تربیت کنیم

کودکانی مسئولیت پذیر تربیت کنیم

کودکانی مسئولیت پذیر تربیت کنیمReviewed by مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان on Sep 25Rating:

کودک مسئولیت پذیر

مسئولیت پذیری رفتاری است که آموخته می شود. پدر و مادر قسمتی از این آموزش را به عهده دارند.

1)ابتدا لازم است مسئولیت را برای کودک معنی کنیم و مثالهایی عینی بزنیم تا با مفهوم و ارزش آن آشنا شود.

2. از هما کودکی، وظایفی کوچک اما قاطع و محکم برای بچه ها در نظر بگیرید. مطمئناً اوایل نیاز به یادآوری  برای انجام وظیفه خواهد بود .اما کودکان به اینکه در خانواده نقشی دارند حتماً افتخار خواهند کرد.

3. با بالا رفتن سن کودکان مسولیت های آنها را بیشتر کنید به آنها بگویید دیگر خودشان مسئول جمع کردن وسایل مدرسه و انجام تکالیف خودشان هستند.

4. وقتی مشاهده کردید آنها مسئولیت های خود را مرتب به جا می آورند آنها را تشویق کنید،او را به سینما یا شهر بازی ببرید. و مشخص کنید که به خاطر انجام مرتب وظایف خود این کار را انجام میدهید.

5. اجازه بدهید اگر وظایف خود را انجام ندادند رنج عواقبش را بچشند به این نحو یاد خواهند گرفت که تنها خودشان مسئول انجام وظایف محوله و عواقب خوب و بد آن می باشند.

6. معلمان و والدین بهترین الگو برای کودک خود هستند اگر کودک مشاهده کند که شما مسئولیت خود را به هر دلیلی انجام نمی دهید مانند شما شروع به بهانه و دلیل تراشی برای عدم انجام وظایف می کند.

منبع:

http://www.ehow.com

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - کودکانی مسئولیت پذیر تربیت کنیم

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه