خانه / تربیت فرزندان / آموزش کودکان / کودکانی مسئولیت پذیر تربیت کنیم

کودکانی مسئولیت پذیر تربیت کنیم

کودک مسئولیت پذیر

مسئولیت پذیری رفتاری است که آموخته می شود. پدر و مادر قسمتی از این آموزش را به عهده دارند.

1)ابتدا لازم است مسئولیت را برای کودک معنی کنیم و مثالهایی عینی بزنیم تا با مفهوم و ارزش آن آشنا شود.

2. از هما کودکی، وظایفی کوچک اما قاطع و محکم برای بچه ها در نظر بگیرید. مطمئناً اوایل نیاز به یادآوری  برای انجام وظیفه خواهد بود .اما کودکان به اینکه در خانواده نقشی دارند حتماً افتخار خواهند کرد.

3. با بالا رفتن سن کودکان مسولیت های آنها را بیشتر کنید به آنها بگویید دیگر خودشان مسئول جمع کردن وسایل مدرسه و انجام تکالیف خودشان هستند.

4. وقتی مشاهده کردید آنها مسئولیت های خود را مرتب به جا می آورند آنها را تشویق کنید،او را به سینما یا شهر بازی ببرید. و مشخص کنید که به خاطر انجام مرتب وظایف خود این کار را انجام میدهید.

5. اجازه بدهید اگر وظایف خود را انجام ندادند رنج عواقبش را بچشند به این نحو یاد خواهند گرفت که تنها خودشان مسئول انجام وظایف محوله و عواقب خوب و بد آن می باشند.

6. معلمان و والدین بهترین الگو برای کودک خود هستند اگر کودک مشاهده کند که شما مسئولیت خود را به هر دلیلی انجام نمی دهید مانند شما شروع به بهانه و دلیل تراشی برای عدم انجام وظایف می کند.

منبع:

http://www.ehow.com

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه