خانه / تربیت فرزندان / آموزش کودکان / کنجکاوی جنسی در کودکان چه موقع اتفاق می افتد؟

کنجکاوی جنسی در کودکان چه موقع اتفاق می افتد؟

کنجکاوی جنسی

 

این مرحله جزئی  از رشد طبیعی کودک شما است و نباید با این مساله به عنوان یک تابو و عملی زشت برخورد کنید و کودک را تنبیه کنید.

فروید معتقد بود در این مرحله هر دوجنس از سن 3 تا 6 سالگی علاقه زیادی به اندامهای تناسلی خود دارند و به دفعات زیاد استمناء می کنند .دختر و پسر ،به جنس مخالف خود علاقمند میشوند و از طریق دکتر بازی برای ارضای کنجکاوی جنسی خود، یکدیگر را معاینه می کنند.

البته باید توجه داشته باشید که بعضی از کودکان ،از استمناء به منظور رهایی از اضطرابشان استفاده می کنندو نباید با کنجکاوی جنسی اشتباه گرفته شود.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در کل کشور

جشنواره تخفیف های حیرت انگیز و باورنکردنی

فقط برای بهمن و اسفند 95

اینجا کلیک کنید

لازم به یادآوری است که طرد بیش از اندازه و نوازشگری بیش از حد باعث میشود که کودک در این مرحله باقی بماند .طرد بیش از حد در کودک باعث ایجاد خود انگاره منفی که باعث صفات منفی مانند : بیزاری از خود،سادگی و خجالتی بودن میشود.

کنجکاوی جنسی 1

نوازش بیش از حد از جانب والدین سبب میشود که ویژه گی هایی از قبیل : غرور ،پررویی و شیک پوشی را کسب کنند.

لیزر مو

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 12 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*