خانه / آموزش روابط / کنترل رابطه عاشقانه با وجود فرزند بیش فعال

کنترل رابطه عاشقانه با وجود فرزند بیش فعال

 

اگر دارای فرزند بیش فعال هستید و رابطه عاشقانه شما دچار خلل شده است بهتر است از نکات زیر استفاده کنید:

راب

1)ایجاد ساختار و برنامه روزمره

بهتر است یک برنامه منظم روزانه با ساختار درستی برای فرزندتان داشته باشید و تهیه ببینید این کار نه تنها به فرزند بیش فعال شما کمک میکند به به رابطه شخصی شما با همسرتان نیز کمک خواهد کرد.

2) گوش دادن و شنیدن

یکی از کارهای مهمی ی که بهتر است انجام دهید آن است گوش دادن به صحبت های شریک زندگیتان است زمانی که او با شما مشغول صحبت کردن است ، شما در حین صحبت کردن طرف مقابل نباید به فکر عکس العمل نشان دادن باشید یا به فکر رفتار فرزند بیش فعالتان.

3) قوانینی را در خانه وضع کنید

با شریک زندگی خود به توافق برسید که یکسری کارها با با هم یا به تنهایی انجام دهید ا اختلاف نظر در فرزند پروری مخصوصا با کودک بیش فعال را به حداقل برسانید.

4) برقراری ارتباط

شما نیاز دارید تا با شریک زندگیتان یک رابطه مه موثری داشته باشید.

اگر می خواهید یک پدر ومادر خوبی باید بهتر است با همدیگر رابطه قوی و خوبی داشته باشید تا بتوانید مشکلات را با هم حل کرده تا بتوانید مشکلاتی را که یک کودک بیش فعال دارد با هم حل و فصل کنید.

5) به اشتراک گذاشتن

بهتر است والدین یک کودک بیش فعال فعالیت ها و تصمیم گیری هایشان را با هم به اشتراک بگذارند زیرا در چنین شرایطی تعارض کمتری وجود خواهد داشت و بهتر می توانند رفتار و تنش های کودک خود را مدیریت کنند و درگیری و خشم را کاهش خواهد داد.

6) تطبیق دادن

شما باید تطابق را فرا گیرید که چطور با یک کودک با اختلال بیش فعالی زندگی کنید ورا ه های درست برخورد با وی که در اطراف او وجود دارد را یاد بگیرید.

7) اولوتبندی زمان

اگر برنامه صحیح داشته باشید و کارهایتان را اولویت بندی کنید و بهتر می توانید زمانی را با همسر خود بگذرانید بدون اینکه فرزند بیش فعال شما ، مزاحم رابطه شخصی تان شود.

منبع :

WEBMD

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ، روانشناس و نوروتراپیست

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه