خانه / زندگی سالم / خانواده سالم / کنترل تمایلات جنسی با رویکرد اسلامی

کنترل تمایلات جنسی با رویکرد اسلامی

دنبال کردن تمایلات جنسی هم کاری است آسان و هم به اندازه خوردن یک قطعه کیک لذت بخش است شاید هم بیشتر از آن،اما تا به حال در مورد عواقب این رابطه خارج از شئونات اسلامی و ازدواج فکر کرده اید؟

چرا که این رابطه خارج ازحالت ازدواج  ،دائمی و یا تضمین شده نیست.

اگر شریک شما رابطه ای خارج از رابطه با شما (ازدواج) داشته باشد شما ( زن،مرد) می توانید به راحتی از او جدا شوید ولی اگر بچه دار باشید شما مطمئن نخواهید بود که فرزندی که دارید برای شما است یا …

در بیشتر مواقع می توان مشکلات را رهبری کرد اما با این تفاسیر باید چه کرد تا گرفتار این مسائل نشویم وچه روش هایی را می توانیم جایگزین کنیم؟

1) اجتناب از محرک ها ،این محرک ها ،نگاه کردن به تصاویر و چهره های جذاب به ویژه تصاویر مهیج و غیر اخلاقی ودیدن عکس های زنان برهنه .

از لمس کردن و بغل کردن زنان باید بپرهیزید البته این به این معنا نیست که اصلا نباید هیچ زنی را در آغوش نگیرید بلکه تمامی محارم تان را می توانید در آغوش بگیرید اما به طور مناسب وبا رعایت اصول اخلاقی.

تصاویر مهیج

2) اجتناب از فکر کردن به روابط جنسی و تمام چیزهایی که باعث تحریک میشوند و فعالیت های مفیدی را باید جایگزین کنید.بهتر است در یک باشگاه ورزشی ثبت نام کنید تا هم انرژی های ذخیره شده تخلیه شود هم شلوغ بودن محیط مانع از تفکرات شما شود.

لمس کردن

3) سعی کنید با جنس مخالف وارد یک رابطه عاطفی عمیق چه از لحاظ احساسی و چه از لحاظ شخصیتی نشوید،البته این بدان معنی نیست که هرگز با جنس مخالفتان وارد رابطه نشوید وهیچ گونه تعاملی نداشته باشید ،اتفاقا برای رشد اجتماعی و پیشرفت گاهی نیاز است که با جنس مخالف در تعامل باشید و مخصوصا برای زمانی که می خواهید ازدواج کنید داشتن یک رابطه قانون مند ودر چهار چوب قرار گرفته لازم است تا بتوانید ازدواج موفقی داشته باشید.

 4) هرگز استمناء نکنید چرا که این کار در اسلام حرام است واگر هم این کار را انجام می دهید سعی کنید متوقف کنید زیرا بدترین و پلید ترین کار ممکن است که یک فرد می تواند انجام دهد زیرا نوعی اتلاف وقت است و در واقع لذتی است موقتی.

رابطه و تعامل

5) هرگز در محلی با یک دختر خانم تنها نباشید چرا که همیشه و در هر مکانی شیطان وجود دارد و می تواند به وضعیت خطرناک و یک رابطه نامشروع بینجامد.

تنها شدن با جنس مخالف

6) در مورد تعهداتت نسبت به اسلام بیشتر فکر کن ، اسلام بیان کرده که نگاهت را نسبت به زنان و دختران نامحرم نگاه دار تا اعضای خانواده ات( مادر و خواهرانت و تمامی محارم ) نیز از نگاه آلوده دیگران در امان باشند.این تفکرات راهی مناسب برای اینکه شما بتوانید عادت های بد را از خود دور کنید است.

تعمق و تفکر

7) به دنبال راهی برای سرگرم کردن خود باشید،مخصوصا به دنبال علاقمندی هایتان باشید، خواسته هایتان را تحقق بخشید،زمانی را با دوستان بگذرانید و سفر بروید.

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ( روانشناس، درمانگر رفتار وبهداشت جنسی )

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه