خانه / بیماریهای مغزواعصاب / ضربه به سر / کمک های اولیه: ضربه به سر

کمک های اولیه: ضربه به سر

ضربه به سر

1) کنترل خونریزی
اعمال فشار مستقیم برای کنترل خونریزی. (پوشیدن دستکش یا استفاده از حفاظت از دیگر برای جلوگیری از تماس با خون قربانی است.)

پس از  اینکه خونریزی متوقف شد و یا کاهش یافت   با آب و صابون محل آسیب دیده را شستشو دهید.

زخم را با یک پانسمان تمیز  بپوشانید و پانسمان کنید.

یخ

2) قرار دادن یخ بر روی محل ضربه و کبودی

محل آسیب را با یخ بپوشانید زیرا سرما منجر به  به کاهش تورم و درد میشود البته یک پارچه بین محل آسیب و بسته یخ قرار دهید تا  بافت از سرمای شدید آسیب نبیند.

3) مشاهده قربانی

فرد آسیب دیده را با دقت نگاه کنید تا علائمی مانند: استفراغ و یا تغییر در خلق و خوی یا هوشیاری وی را کنترل کنید. اگر شما متوجه تغییراتی در این زمینه شدید ، خواستار کمک های پزشکی شوید.

علائم ضربه مغزی ممکن است تا 48 ساعت به نظر  نرسد .

به شریک زندگی ، پدر و مادر و یا هم اتاقی فرد در مورد آسیب توضیحاتی را بدهید و از آنها بخواهید که فرد را تحت کنترل داشته باشند.

منبع:

kramesonline

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه