خانه / آموزش روابط / کلید سلامتیه شما در دستان شفابخشه عشق شماست!

کلید سلامتیه شما در دستان شفابخشه عشق شماست!

نوازش کردن

یک مطالعه جدید در دانشگاه هرتفوردشایر، نشان می دهد که نوازش کردن ملایم خود ممکن است کلیدی برای ایجاد احساس راحتی در فرد باشد واین کار باعث میشود تا مغز توانایی ساخت یک حس مالکیت را ایجاد کند و حس سلامتی را در فرد افزایش دهد.

در مطالعات قبلی مشخص شده بود که نوازش با تحریکات لمسی وتحریک پوستی با سرعت آهسته بسیار احساس خوشایندی را ایجاد کرده و باعث بهبود علائم اضطراب و همچنین سایر علائم احساسی در نوزادان و بزرگسالان میشود.

بنابراین، آنچه که یک حرکت غریزی از سوی مادر به کودک و یا بین افراد در روابط عاشقانه ممکن است ایجاد شود می تواند پیامدهای ماندگاری برای سلامت روانی یک شخص داشته باشد.

 

منبع:

http://www.medicalnewstoday.com/articles/267237.php

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه