خانه / تربیت فرزندان / اوتیسم / کشف یکی دیگر از عواملی که منجر به اوتیسم میشود

کشف یکی دیگر از عواملی که منجر به اوتیسم میشود

علت دیگر اوتیسم

عفونت بیمارستان در دوران بارداری به خطر بالای ابتلا به اوتیسم گره خورده است

یک مطالعه جدید نشان می دهد که عفونت های باکتریایی در بیمارستان در دوران بارداری با خطر بالای ابتلا به اختلالات طیف اوتیسم در ارتباط است.

چیزی که این مطالعه به ارمغان می آورد ،نقش عفونت در اختلالات طیف اوتیسم است.

برای تجزیه و تحلیل این مساله ،محققان بر روی پرونده 407 کودک مبتلا به اوتیسم و کودکانی که اوتیسم ندارند به مدت 2 سال پس از تولد مورد بررسی قرار گرفتند و نشان داد که کودکانی که در بیمارستان دچار عفونت بودند خطر ابتلا به اوتیسم را تشخیص داده بودند و مادرانی که در بیمارستان دچار عفونت شده بودند اختلال اوتیسم در فرزندان آنها شایع تر بود.

البته فقط عفونت های باکتریایی که در بیمارستان تشخیص داده شده با افزایش خطر ابتلا به اوتیسم همراه است.

تجزیه و تحلیل زنان باردار مبتلا به عفونت باکتریایی در تشخیص داده شده بیمارستان ( مانند از اندام تناسلی ، مجاری ادراری و مایع آمنیوتیک تا 58 درصد بیشتر احتمال ابتلای اوتیسم را به  فرزندانشان نشان داد البته این عفونت ها در 3 ماهه دوم بارداری تشخیص داده شده است.

این تحقیق نشان داد که عفونت دوران بارداری مادر می تواند بر رشد مغز جنین تاثیر داشته باشد و خطر ابتلا به اختلال طیف اوتیسم را ایجاد کند.

این مطالعه برروی نمونه های حیوانی نیز انجام شد به عنوان مثال، یک مطالعه اخیر از موش و موش صحرایی نشان داد که عفونت ویروسی رشد عصبی  را در فرزندان مختل کرده و افزایش خطر ابتلا به اوتیسم را بالا می برد.

منبع:

http://www.medicalnewstoday.com/articles/270608.php

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه