خانه / نکته ی سلامت روز / کدام مواد غذایی را بهتر است با هم مصرف کنید

کدام مواد غذایی را بهتر است با هم مصرف کنید

جفت شدن مواد غذایی خاص با هم  تاثیر گذاری هر یک از آنها را افزایش می دهد. در اینجا چند مورد  از آنها که توسط که کلینیک تغذیه کلیولند منتشر شده است  اشاره می شود:

کدام مواد غذایی را بهتر است با هم مصرف کنید
1) اسفناج و لیمو. اسفناج حاوی مقدار قابل توجهی آهن می باشد، مصرف مقداری آب لیمو می تواند به جذب موثر آن کمک کند.

2) گوجه فرنگی و روغن زیتون. لیکوپن و کاروتنوئید ها ، آنتی اکسیدانها ی محلول در چربی موجود در گوجه فرنگی زمانی که با روغن زیتون همراه می شوند یک ترکیب کامل برای سلامتی قلب، کنترل کلسترول، فشار خون و رشد سرطان فراهم می کند. همچنین لیکوپن گوجه‌فرنگی (که عمدتا هم در همین میوه یافت می‌شود) یکی از قدرتمند‌ترین آنتی‌اکسیدان‌ها در سلامت و شادابی پوست است که باعث می‌شود پوست از داخل رطوبت کافی دریافت کند اما پیش از خوردن گوجه‌ فرنگی آن را با روغن زیتون مخلوط کنید. چربی‌های سالم موجود در روغن زیتون باعث جذب بهتر لیکوپن می‌شود.

3) ماهی و پودر کاری.وقتی ماهی با پودر کاری ترکیب می شود، Omega 3sکه برای سلامت قلب مفید است بهتر عمل می کند و همچنین چربی های DHA و EPA برای کاهش خطر ابتلا به سرطان بهتر جذب می شوند.

4) انواع توت ها.خوردن توت تازه، زغال اخته، توت فرنگی و تمشک با هم می تواند تأثیر هرکدام از آنها را تقویت کند.

 

منبع:

everydayhealth

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه